0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Biuletyn
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

Gołaszewo: posiedzenie Zarządu Krajowego Związku Zawodowego Uzdrowisk Polskich

Plenarne posiedzenie Rady Dialogu Społecznego

11 października w Centrum Dialogu Społecznego odbyło się posiedzenie plenarne Rady Dialogu Społecznego poświęcone problemom służby zdrowia, w tym postulatom lekarzy rezydentów. W posiedzeniu brała udział premier rządu, Beata Szydło.

przeczytaj

"Premier i minister bardzo ładnie mówią, ale nic się nie zmienia". Lekarze wznawiają głodówkę

Lekarze rezydenci wznawiają protest głodowy. - Rozmowy z premier Beatą Szydło nie przyniosły oczekiwanych skutków - poinformował Filip Płużański z Porozumienia Rezydentów Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy. - Nie padły żadne konkrety, poza powołaniem zespołu. To jest nie w porządku - komentowali lekarze, odnosząc się do propozycji szefowej rządu. - Ładne słowa to nie jest to, czego oczekujemy - mówił Piotr Matyja, jeden z głodujących rezydentów.

przeczytaj

ZNP: Podwyżka naliczana od stycznia 2018. Koniec z oszczędzaniem na nauczycielach

5-procentowa podwyżka jak najbardziej, ale naliczana już od 1 stycznia 2018. Nie od kwietnia czy maja. M.in. o taką zmianę w ustawie budżetowej na 2018 rok wnosi Związek Nauczycielstwa Polskiego. W opinii skierowanej do resortu finansów wskazuje też na inne problemy w finansowaniu nauczycieli.

przeczytaj

"Prezent" na Dzień Edukacji Narodowej

10 października w godzinach wieczornych połączone Komisje: Edukacji, Nauki i Młodzieży oraz Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej przyjęły nową ustawę o finansowaniu zadań oświatowych, zawierającą nowelizację Karty Nauczyciela. Głosami posłów Prawa i Sprawiedliwości wszystkie poprawki zgłoszone przez Związek Nauczycielstwa Polskiego zostały odrzucone. Przedstawiciel oświatowej "Solidarności" nie poparł żadnej poprawki proponowanej przez Związek Nauczycielstwa Polskiego.

przeczytaj

Deputat: Komisja za ustawą i wydłużeniem czasu na składanie wniosków

11 października sejmowa Komisja do spraw Energii i Skarbu Państwa poparła dziś rządowy projekt ustawy o rekompensatach z tytułu utraconych deputatów węglowych. Przyjęto też poprawkę wydłużającą termin składania wniosków do 21 dni. Szczegóły projektu przedstawiał wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski. Poinformował, że ustawa obejmie ponad 235 tysięcy osób.

przeczytaj

Zakaz handlu w niedziele: Pracodawcy proponują zmiany w Kodeksie pracy

- Nasza propozycja polega na zagwarantowaniu w Kodeksie pracy pracownikom handlu dwóch wolnych niedziel w okresie kolejnych 4 tygodni. Biorąc pod uwagę, że 90 proc. osób pracujących w handlu sieciowym i sieciach kupieckich jest zatrudnionych na podstawie umowy o pracę, najlepszą gwarancją ich czasu wolnego będzie modyfikacja Kodeksu pracy - mówi Krzysztof Kajda, dyrektor departamentu prawnego Konfederacji Lewiatan.

przeczytaj

Eksperci o reformie Gowina

11 października bieżącego roku, w warszawskiej siedzibie OPZZ odbyła się debata ekspercka z udziałem przedstawicieli środowisk szkół wyższych i instytutów badawczych. Zebrani dyskutowali o reformie szkolnictwa wyższego, przedstawionej przez ministra Jarosława Gowina podczas Narodowego Kongresu Nauki.

przeczytaj

Spotkanie organizacji społecznych z Komisją Europejską

W siedzibie Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce odbyło się spotkanie związków zawodowych, organizacji pracodawców oraz organizacji społeczeństwa obywatelskiego z przedstawicielami KE. Przedmiotem dyskusji była sytuacja na rynku pracy, system edukacji i kształcenia zawodowego oraz polityki krajowe realizowane w tych obszarach.

przeczytaj

Norwegia: Koniec strajku Polaków w przetwórni ryb w okolicach Bergen

Ponad 70 Polaków strajkujących od miesiąca w przetwórni ryb na wyspie Sotra w okolicach Bergen przerwało protest. Reprezentujący ich norweski związek zawodowy zawarł z pracodawcą układ zbiorowy. Zatrudnieni w firmie Norse Production Polacy zdecydowali się na protest, gdy pracodawca zmienił na ich niekorzyść rotacyjny system pracy. Jak twierdzą, byli zmuszani nawet do 17-godzinnego dnia pracy. Według strajkujących nieprawidłowości w zarządzaniu firmą potwierdziła kontrola norweskiej inspekcji pracy.

przeczytaj