0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· Newsletters
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt
Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

Prezydium OPZZ

19 kwietnia br. w Warszawie obradowało Prezydium OPZZ. Posiedzenie zdominowała dyskusja nad rządowym projektem ustawy o związkach zawodowych. Opinia Prezydium będzie podstawą do opracowania oficjalnego stanowiska OPZZ w tej kwestii.

przeczytaj

KW: porozumienie wreszcie podpisane [Zobacz dokument]

- W porównaniu do tego, co oferowano nam miesiąc temu, zdołaliśmy uzyskać satysfakcjonujący kompromis - zaznacza lider jednego ze związków zawodowych. - Skończyło się na zawieszeniu 14. pensji, choć początkowo chciano zabrać górnikom o wiele więcej. My swoje zrobiliśmy, a jeśli chodzi o powołanie Polskiej Grupy Górniczej, to teraz czas na wypełnienie zapowiedzi przez inwestorów.

przeczytaj

Wacław Czerkawski: oby wyrzeczenia górników nie poszły na marne

Podpisanie porozumienia było warunkiem utworzenia Polskiej Grupy Górniczej. A tak naprawdę warunkiem dalszego funkcjonowania kopalń znajdujących się w strukturach KW - mówi dla portalu wnp.pl Wacław Czerkawski, wiceprzewodniczący Związku Zawodowego Górników w Polsce.

przeczytaj

Związkowcy chcą przedłużenia prac nad nowelizacją ustawy o związkach zawodowych

NSZZ „Solidarność", OPZZ i Forum Związków Zawodowych wystąpiły we wtorek na posiedzeniu zespołu ds. prawa pracy Radu Dialogu Społecznego o przedłużenie prac nad nowelizacją ustawy o związkach zawodowych wdrażającą wyrok Trybunału Konstytucyjnego.

przeczytaj

Wynagrodzenia szefów spółek Skarbu Państwa: rząd zmienia reguły. Jan GUZ, OPZZ: kryteria wciąż niejasne

Jego zdaniem, kryteria wynagradzania wciąż nie są jasne i nie wiadomo, czy pensja będzie zależeć od liczby zatrudnionych, obrotu czy zyskowności danej firmy.

- Kryteria muszą być jasne, a pensje prezesów powinny być wyliczane według algorytmu uwzględniającego zarobki pracowników – twierdzi szef OPZZ.

przeczytaj

PiS szykuje rewolucję w służbie zdrowia: Lepsze usługi w NFZ, ale za dopłatą

Państwo nie będzie ścigać za dopłaty do lepszych technologii i sprzętu medycznego. I weźmie większą odpowiedzialność za jakość wyrobów medycznych.

przeczytaj

Rząd chce pieniędzy za wodę. Zdrożeją prąd i zakupy. Zapłacimy nawet za deszczówkę i śnieg

Prawie 4 mld zł mają dać dodatkowe opłaty za wodę - wynika z wyliczeń Ministerstwa Środowiska. Skończyć ma się era korzystania z wody za darmo. Zapłacić za nią mają m.in. elektrownie i rolnicy. A to oznacza, że w konsekwencji wzrosną ceny. Wprowadzona zostanie też opłata za... deszczówkę i topniejący śnieg. Rząd przyznaje, że każdy Polak zapłaci przez to ok. 30 zł rocznie.

przeczytaj