0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

Warszawa: posiedzenie Komisji Młodych OPZZ;

Warszawa: posiedzenie Rady Ochrony Pracy przy Sejmie RP

List rodziców do strajkujących pracowników: Jesteśmy z Wami i popieramy strajk 31 marca!

Nauczycielki i Nauczyciele, z ogromnym zaniepokojeniem obserwujemy działania prowadzone przez Ministerstwo Edukacji Narodowej wokół reformy systemu edukacji. Jesteśmy rodzicami uczennic i uczniów uczęszczających do szkół w całej Polsce. Zarówno tych uczących się w gimnazjach, szkołach ponadgimnazjalnych, jak i podstawowych, a nawet w przedszkolach.

przeczytaj

ZNP: 0,5 mln podpisów pod wnioskiem o referendum ws. reformy edukacji

- Związek Nauczycielstwa Polskiego dziękuje wszystkim osobom, organizacjom i stowarzyszeniom, które włączyły się aktywnie w zbiórkę podpisów pod obywatelskim wnioskiem o referendum - powiedział Sławomir Broniarz, szef ZNP.

przeczytaj

Henryka Bochniarz w Zielonej Górze: Żeby dialog nie był tylko formalnością

– Już za rządów PO-PSL związki zawodowe narzekały, że dialog społeczny istnieje tylko formalnie. Jeśli nadal będą rozczarowani, to opuszczą Radę Dialogu Społecznego, a to nowatorskie rozwiązanie w skali Unii Europejskiej. Musimy doprowadzić do tego, żeby dialog społeczny rzeczywiście zaistniał – mówiła Bochniarz w urzędzie marszałkowskim.

przeczytaj

Minimum 15 lat pracy żeby w ogóle dostać emeryturę. PiS szykuje zmiany w systemie

– Pomysł przedstawiony przez ministra Zielenckiego nie jest nowy. Już raz był podnoszony, ale minister Rafalska, jego szefowa, zdecydowanie się odcięła od tej koncepcji. Jego powrót świadczy tylko o jednym, o braku komunikacji w rządzie Beaty Szydło – komentuje Piotr Szumlewicz z Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych.

przeczytaj

Zamiast zakazu handlu wyższa stawka za pracę w niedziele?

We wtorek rząd ma zająć się obywatelskim projektem w sprawie ograniczenia handlu w niedzielę, autorstwa „Solidarności”. W miniony czwartek Komitet Stały Rady Ministrów pozytywnie go zaopiniował i zarekomendował skierowanie go do dalszych prac. OPZZ proponuje, by zamiast ograniczania handlu w niedzielę, wprowadzić wyższą stawkę za pracę w takie dni. - Nasza propozycja to 2,5 raza więcej za każdą pracę w niedzielę niż za pracę w dzień powszedni – podkreśla ekspert OPZZ.

przeczytaj

Zakazać, kontrolować, karać

Janusz A. Majcherek: - Sposób, w jaki usiłuje się ustanowić zakaz niedzielnego handlu to natomiast istne legislacyjno-administracyjne kuriozum. Ponieważ nie da się po prostu zakazać wszelkiej działalności handlowo-usługowej w każdą niedzielę (co ze sprzedażą dewocjonaliów, benzyny, lekarstw, książek, biletów do teatrów i muzeów oraz mnóstwa innych potrzebnych lub pożądanych dóbr?), zatem padają propozycje szczegółowego uregulowania wszelkich partykularnych przypadków wchodzących w grę.

przeczytaj

Warszawska Opera Kameralna: dyrektorka chce zwolnić już ponad połowę załogi. I dostaje 30 tys. zł z kasy Opery

Alicja Węgorzewska, p.o. dyrektora WOK, zapowiedziała właśnie, że zwolni nie 104, jak wcześniej planowała, ale 149 z 255 pracowników. Zarząd województwa przyznał jej 30 tys. za zorganizowanie koncertu dla urzędu marszałkowskiego w Warszawie. Pieniądze za jej dodatkową pracę mają pochodzić z kasy... WOK.

przeczytaj