0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

D z i s i a j:

- posiedzenie Prezydium OPZZ;

- pikieta ZNP przed Sejmem;

- konferencja OPZZ: "Co dalej z systemem emerytalnym?"

Pikieta przed Sejmem

We wtorek, 29 listopada o godz. 17.00 - w dniu pierwszego czytania projektów ustaw wprowadzających reformę edukacji – odbędzie się przed Sejmem pikieta „NIE dla chaosu w szkole!".

przeczytaj

Wsparcie prezesa

Dariusz Chętkowski: - Mocne pytania zadawał red. Robert Mazurek minister edukacji w Porannej rozmowie RMF FM. Anna Zalewska odpowiadała pewnie i spokojnie. Niestety, czuło się, że zmyśla jak z nut. Dopiero kiedy powiedziała, iż ma wsparcie prezesa, zacząłem jej wierzyć.

przeczytaj

Iskrzy między rządem a górniczą „Solidarnością”

We wtorek 29 listopada zgromadzenie akcjonariuszy Jastrzębskiej Spółki Węglowej zdecyduje o likwidacji kopalni „Krupiński”, a formalnie o przekazaniu jej do Spółki Restrukturyzacji Kopalń. 21 listopada odbyło się zgromadzenie delegatów górniczej „Solidarności”, na którym polityka rządu w sprawie górnictwa została skrytykowana „po całości”. W komunikacie związku, który podobno sprzyja rządowi, nie znalazło się praktycznie ani jedno przychylne słowo pod jego adresem, natomiast wymianę zdań z obecnym na zjeździe wiceministrem Grzegorzem Tobiszowskim określono jako „ostrą”.

przeczytaj

Poseł Matusiak: związkowcy ws. Krupińskiego nie mają poparcia załogi

Wydaje się, że związki zawodowe ws. kopalni Krupiński nie mają poparcia załogi. Rozmawiam z górnikami z Krupińskiego. Oni oczekują konkretnej decyzji. W ciągu ostatnich lat wielokrotnie mówiono o zakończeniu wydobycia w ich kopalni. Mają już dosyć tej niepewności. Po prostu chcą mieć pewną pracę - mówi Grzegorz Matusiak, poseł PiS.

przeczytaj

Wyrzucają z publicznego radia: Paweł Sołtys, szef Związku Zawodowego Dziennikarzy Trójki i Dwójki dyscyplinarnie zwolniony

Paweł Sołtys miał "wywierać presję psychiczną" na Zarząd Polskiego Radia, "stosować czarny piar" i "destabilizować pracę władz radia poprzez publiczne nękanie zarządu żądaniami przystąpienia do mediacji". To kolejny szef związku zwolniony przez PiS-owskie władze radia. Paweł Sołtys w "Trójce" pracował od ośmiu lat. Był dziennikarzem ekonomicznym, a od wiosny szefem Związku Zawodowego Dziennikarzy Trójki i Dwójki.

przeczytaj