0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

Jadwisin: Konferencja Sprawozdawcza Delegatów Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa

Wynagrodzenia i emerytury w 2018 r. Czekamy na Wasze opinie

OPZZ otrzymało od strony rządowej wstępną prognozę wielkości makroekonomicznych stanowiących podstawę do prac nad projektem ustawy budżetowej na rok 2018. Rząd w swoim dokumencie przedstawił opis bieżącej sytuacji gospodarczej wraz z propozycją wielkości makroekonomicznych na najbliższe lata i aneksem statystycznym. Czekamy na Wasze opinie i propozycje w tej sprawie do dnia 15 maja br. (poniedziałek).

przeczytaj

Będą podwyżki dla pracowników medycznych. Rząd ustalił minimalne wynagrodzenie

Projekt ustawy o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego pracowników medycznych zatrudnionych w podmiotach leczniczych został przyjęty we wtorek. Planowane są jeszcze zmiany projektu, ale rząd nie ujawnia ich szczegółów. Propozycja Ministerstwa Zdrowia nie oznacza, że wszyscy pracownicy medyczni mogą spodziewać się podwyżek.

przeczytaj

Rozmowy zakończone fiaskiem. Ratownicy medyczni zapowiadają ogólnopolski protest

Rozmowy w sprawie podwyżek trwają już od kilku miesięcy. W połowie marca ratownicy skierowali list do Beaty Szydło, w którym domagali się podwyżek w wysokości 800 zł od kwietnia, 1200 zł od września i 1600 zł od następnego roku. Pracownicy służby zdrowia postawili szefowej rządu ultimatum, zapowiadając, że w przypadku niespełnienia ich żądań, rozpoczną protest. W środę z Komitetem Protestacyjnym Ratowników Medycznych spotkał się Mateusz Komza, dyrektor Departamentu Ratownictwa Medycznego w Ministerstwie Zdrowia. Rozmowy zakończyły się jednak na niczym.

przeczytaj


zobacz

Razem i OPZZ otwiera portal mający pomóc pracownikom

Nowe Biuro Interwencji Prawnej powstało w Warszawie, ale mieszkańcy Opolszczyzny poprzez stronę internetową mogą uzyskać niezbędną im pomoc. Inicjatywa skierowana jest do pracowników, którzy borykają się z problemem łamania prawa pracy. Działanie ma pomóc w poprawie warunków pracy i wynagrodzeń.

zobacz

Warsztaty dla polskich pracowników w UK

Brexit i co dalej, problemy Polaków zatrudnionych w UK, pomoc związków zawodowych, prawo pracy i prawo socjalne na Wyspach – to tylko niektóre tematy warsztatów, które odbędą się 16 maja w Londynie. Warsztat będzie spotkaniem nieformalnym, prowadzony przez opiekuna związkowego z udziałem przedstawicieli Polskich związków zawodowych z Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych oraz SERTUC, regionu TUC obejmującego Londyn, Południowy Wschód i Wschód Anglii.

przeczytaj

Portugalia: Lekarze strajkują, około 10 tysięcy zabiegów odwołano

W środę przedstawiciele protestujących lekarzy przekazali rządowi trzynaście postulatów strajkowych. Zapowiedzieli, że od ich realizacji zależy, czy środowisko medyczne nie zaostrzy w niedługiej przyszłości protestu. Wśród postulatów strajkujących jest m.in. ograniczenie liczby obowiązkowych godzin na ostrym dyżurze.

przeczytaj