0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Biuletyn
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

Przegląd informacji związkowych, prawnych i gospodarczych

Aktualności

Briefing prasowy OPZZ – STRAJKUJEMY!!

Zapraszamy do obejrzenia relacji z konferencji prasowej, która odbyła się w siedzibie OPZZ. W Briefingu udział wzięli: Przewodniczący OPZZ Jan Guz oraz wiceprzewodniczący Barbara Popielarz oraz Andrzej Radzikowski.Oglądaj.

Pracownicy mają prawo do strajku!!
Związek Zawodowy Pracowników ZUS skierowało pismo do Minister Rodziny Pracy i Polityki Społecznej dotyczące zorganizowanego w piątek 14-go września "Czarnego Protestu" pracowników Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Przeczytaj

Z głębokim żalem informujemy, że odszedł nasz Kolega śp. Robert Balus
Przeczytaj.


FZZ Górnictwa Węgla Kamiennego o polityce klimatycznej Unii Europejskiej
Stanowisko z XXII zjazdu sprawozdawczego – wyborczego Federacji Związków Zawodowych Górnictwa Węgla Brunatnego. Przeczytaj.

Posiedzenie Rady OPZZ w Płocku i powiecie płockim
18 września bieżącego roku w Płocku w siedzibie ZNP odbyło się posiedzenie Rady OPZZ w Płocku i powiecie płockim z udziałem przewodniczącego i wiceprzewodniczącej Rady OPZZ województwa mazowieckiego. W spotkaniu wziął również udział kandydat z listy PSL na prezydenta miasta Płocka Tomasz Kominek, który przedstawił program swojego ugrupowania.Przeczytaj.

Związkowcy z całego świata popierają nasz protest!
Przedstawiciele światowych i europejskich konfederacji związków zawodowych w pełni popierają postulaty OPZZ i przyłączają się do akcji protestacyjnej. Do tej pory otrzymaliśmy listy poparcia od następujących konfederacji związków zawodowych z Francji, Łotwy, Kazachstanu, Rosji, Tadżykistanu, Grecji, Hiszpanii, Belgii, Czech, Hiszpanii, Chorwacji, Szwajcarii i Wielkiej Brytanii. Listy poparcia i wsparcia dla polskich związkowców przesłała również Europejska Federacja Związków Zawodowych w Przemyśle Industriall Europa, Europejska Konfederacja Związków Zawodowych oraz UNI Global Union. Przeczytaj.

Opinie i analizy

Prezes PLL LOT S.A. ponownie zlekceważył partnerów społecznych

17 września br. w Centrum Partnerstwa Społecznego „Dialog” odbyło się posiedzenie Zespołu problemowego ds. polityki gospodarczej i rynku pracy Rady Dialogu Społecznego poświęcone w całości omówieniu sytuacji w PLL LOT S.A. Wniosek o rozpatrzenie sprawy złożyło OPZZ. Przeczytaj.

Posiedzenie Zespołu problemowego ds. usług publicznych RDS
Centra Usług Społecznych i leczenie uzdrowiskowe dzieci to tematy będące przedmiotem dyskusji podczas posiedzenia Zespołu problemowego ds. usług publicznych RDS, który odbył się w dniu 17 września br., pod przewodnictwem przewodniczącego zespołu Sławomira Broniarza.. Przeczytaj.

Kompleksowa rehabilitacja – szansą na powrót do pracy
Projekt ,,Wypracowanie i wdrożenie modelu kompleksowej rehabilitacji umożliwiającej podjęcie lub powrót do pracy” to projekt systemowy, którego liderem jest Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób niepełnosprawnych, a partnerami: Zakład Ubezpieczeń Społecznych i Centralny Instytut Ochrony Pracy – Państwowy Instytut Badawczy. Intencją projektu jest wypracowanie założeń do modelu całościowego systemu wsparcia aktywizującego osób, których ograniczenia funkcjonalne w następstwie choroby lub urazu uniemożliwiają aktywność zawodową. Rehabilitacja kompleksowa to rehabilitacja: zawodowa, psychologiczno – społeczna i medyczna. Przeczytaj

OPZZ w mediach

Szef OPZZ: Przypomnimy o powinnościach władz wobec społeczeństwa
Szef OPZZ Jan Guz w środę zapowiedział sobotni protest związków zawodowych. - Chcemy przypomnieć o powinnościach władz wobec społeczeństwa i zapytać, dlaczego rząd nie jest dobrym pracodawcą - podkreślił. Początek protestu o godz. 11 na pl. Trzech Krzyży w Warszawie. Przeczytaj.

Minister zdrowia o kształceniu techników farmaceutycznych: chcielibyśmy, aby wróciło, ale...

Psychologowie zapowiedzieli udział w sobotnim proteście organizowanym przez Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych. W proteście mają wziąć udział także pielęgniarki, ratownicy, psychologowie.Przeczytaj.

Kampania 2018: Dojdzie do mazowieckiej debaty o PKS-ach?
Obecny na konferencji Piotr Figiel, wiceprezes fundacji Nowe Spojrzenie, reprezentujący także Mazowiecką Radę Wojewódzką OPZZ poinformował, że w ostatnim czasie zlikwidowany został także PKS Przasnysz, a PKS Grójec i PKS Kozienice "znacznie ograniczyły swoją działalność". W jego ocenie za taki stan transportu publicznego odpowiada samorząd województwa, który jest jego organizatorem na Mazowszu. Przeczytaj.