0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· Newsletters
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt
Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

OPZZ na Przystanku Woodstock

Przedstawicielki Rady OPZZ Województwa Lubuskiego dotarły do uczestników PRZYSTANKU WOODSTOCK z kampanią Europejskiej Konfederacji Związków Zawodowych "Europa potrzebuje wzrostu płac".

przeczytaj

Górnictwo: wraca sprawa deputatów

Ministerstwo Energii przygotowuje korektę w projekcie ustawy dotyczącej deputatów węglowych dla emerytów górniczych. Jest szansa, że sprawa deputatów zostanie uregulowana przed końcem tego roku. Przypominamy, że problem z tymi świadczeniami zaczął się w 2012 roku.

przeczytaj

Kto powinien oceniać nauczycieli?

Szykują się zmiany w ocenianiu nauczycieli. Obecnie tylko dyrektor ma prawo to robić. MEN uważa, że to za mało. MEN chce, aby dyrektor miał obowiązek brać pod uwagę opinie wszystkich podmiotów szkoły, a nie tylko swoją własną. Związki zawodowe są przeciw tym zmianom. Uważają, że tylko dyrektor ma przygotowanie pedagogiczne i jest zdolny fachowo ocenić swojego pracownika. Rodzice i uczniowie nie są przygotowani do zrozumienia pracy nauczyciela, dlatego nie wolno dać im tak znaczących uprawnień.

przeczytaj

Poznań: pielęgniarz zwolniony za ujawnianie mediom informacji o kostnicy?

Pielęgniarz, który miał ujawnić dziennikarzom fatalne warunki w kostnicy Szpitala Wojewódzkiego w Poznaniu został zwolniony z pracy. Dyrekcja zwolniła go dyscyplinarnie w trybie art. 52 Kodeksu pracy. Zarzuca mężczyźnie ''naruszenie podstawowych obowiązków pracowniczych polegających na przekroczeniu dopuszczalnej krytyki pracodawcy poprzez rozpowszechnianie nieprawdziwych informacji''.

przeczytaj

Pracownicy MOPR w Opolu rozpoczęli protest. Domagają się podwyżek

- Otrzymaliśmy podwyżki na początku roku, ale mimo tego wielu naszych pracowników zarabia poniżej minimalnej płacy krajowej - mówi Maria Kamińska-Janus, przewodnicząca Związku Zawodowego Pracowników opolskiego MOPR-u. - Mówimy o podwyżkach dla wszystkich pracowników. Szczególnie chciałam wyróżnić pracowników obsługi, bo oni zarabiają najmniej. Jest to sumarycznie kwota równa płacy minimalnej. To znaczy wszystkie części składowe wynagrodzenia, łącznie z pensją zasadniczą, składają się na najniższą krajową, czyli 1480 złotych.

przeczytaj