0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

Rada OPZZ

W centrum szkoleniowym w Miętnie k/o Garwolina odbyło się wyjazdowe posiedzenie Rady OPZZ. W ciągu dwóch dni (2 i 3 czerwca) członkowie rady podsumowali działalność OPZZ w połowie kadencji 2014 – 18. Zgodnie z przyjętym porządkiem obrad, jako pierwszy głos zabrał Jan Guz, przewodniczący konfederacji.

przeczytaj

„Godna praca, płaca i emerytura” – nowy program OPZZ

OPZZ rozpoczyna kampanię programową, której myślą przewodnią są prawa społeczne zapisane w Konstytucji, w tym m.in. sprawiedliwość społeczna, wolność tworzenia związków zawodowych i prawo do godnego wynagrodzenia.

przeczytaj

Pierwsze spory nad nowym kodeksem pracy. Brak porozumienia ws. składu komisji kodyfikacyjnej

– Możemy rozmawiać o tego typu problemach, ale nie można twierdzić, że w kwestii kształtowania prawa pracy rząd reprezentuje wyłącznie interesy pracodawców. Trzeba też pamiętać, że projekty nowego kodeksu będą konsultowane w Radzie Dialogu Społecznego – wskazuje Paweł Śmigielski, dyrektor wydziału prawno-interwencyjnego OPZZ.

przeczytaj

Celnicy prowadzą strajk włoski. W przyszłym tygodniu będzie paraliż na granicach?

Drobiazgowe kontrole i korki na przejściach granicznych. Ministerstwo Finansów tłumaczy: to czujność w związku ze zbliżającymi się Światowymi Dniami Młodzieży i szczytem NATO w Warszawie. Związki zawodowe celników prostują jednak: to nasz protest – prowadzimy strajk włoski związany z reformą organów podatkowych. Ministerstwo Finansów chce połączyć Służbę Celną, Administrację Podatkową oraz Urzędy Kontroli Skarbowej w jedną, nową instytucję – Krajową Administrację Skarbową.

przeczytaj

Protest pielęgniarek w Centrum Zdrowia Dziecka. Kolejna tura rozmów

Pielęgniarki w stołecznym Instytucie "Pomnik - Centrum Zdrowia Dziecka" odeszły od łóżek pacjentów 24 maja - ich obecność została ograniczona do oddziałowych i jednej pielęgniarki. W sobotę pielęgniarki zaapelowały do premier Beaty Szydło o pomoc w rozwiązaniu konfliktu. Jednak zdaniem rzecznika rządu nie należy angażować premier w spór w CZD, by nie nadawać mu charakteru politycznego.

przeczytaj