0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Biuletyn
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

Pierwsze posiedzenie Sektorowej Rady ds. kompetencji w budownictwie

Partnerstwo w składzie: Związek Zawodowy Budowlani (lider), Konfederacja Budownictwa i Nieruchomości, Polska Izba Inżynierów Budownictwa, Instytut Techniki Budowlanej rozpoczęło realizację projektu „Sektorowa Rada ds. kompetencji w budownictwie"; finansowanego z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój.

przeczytaj

Nauczyciele sami sfinansują „podwyżki”

4 kwietnia w Centrum Partnerstwa Społecznego „Dialog" odbyło się spotkanie podsumowujące pracę Zespołu do spraw statusu zawodowego pracowników oświaty oraz działających w ramach tego Zespołu grup roboczych. W spotkaniu wzięła udział minister edukacji Anna Zalewska, przedstawiciele innych resortów, korporacji samorządowych oraz Związku Nauczycielstwa Polskiego, nauczycielskiej „Solidarności" i Forum Związku Zawodowych.

http://www.opzz.org.pl/-/nauczyciele-sami-sfinansuja-_podwyzki_

przeczytaj

Nauczyciel przed komisję za "Ucho prezesa"

Nauczyciel WF-u z Żagania został wezwany przed Komisję Dyscyplinarną. Powodem jest udostępnienie na Facebooku jednego z odcinków serialu "Ucho prezesa" i satyrycznych rysunków broniących Jurka Owsiaka. Starostwo miało wywierać presję na dyrekcji szkoły, by wszczęto postępowanie w tej sprawie.

przeczytaj

Ochroniarz płaci za mundur, sprzątaczka za odkurzacz. Jak przedsiębiorcy oszukują ws. minimalnej stawki godzinowej

Skargi na nieprawidłowe działania pracodawców składali zarówno pracownicy, jak i związki zawodowe. Inspektorzy oszacowali, że 20 proc. skontrolowanych przedsiębiorstw łamało przepisy o minimalnym wynagrodzeniu. PIP: - Nasze kontrole pokazują, że wina częściej leży po stronie przedsiębiorców, którzy próbują omijać prawo, szukają furtek, żeby uniknąć płacenia minimalnej stawki godzinowej. Panią, która sprząta, obciąża się kosztami wynajmu przez nią odkurzacza.

przeczytaj

Prof. Andrzej Barczak: górnictwu szkodzą politycy zgrywający menedżerów

- U nas politykom często wydaje się, że są najmądrzejsi. Przypomina mi to sytuację, gdy pacjent kwestionuje zalecenia lekarza, bo wydaje mu się, że wie lepiej - mówi dla portalu wnp.pl prof. Andrzej Barczak z Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.

przeczytaj

Związkowcy Biedronki rozgoryczeni. Jeronimo Martins odpowiada

Jeronimo Martins Polska, właściciel sieci Biedronka, poinformował w komunikacie, że podnosi wynagrodzenia swoich pracowników. Związkowcy „Solidarnosci” czują się rozgoryczeni, bo właściciel sieci Biedronka, podjął decyzję o podwyżkach samodzielnie, tuż przed zaplanowanym na 5 kwietnia spotkaniem właśnie w tej sprawie. Na zarzuty związkowców odpowiedziała Biedronka w wydanym oświadczeniu: - Jeronimo Martins Polska wsłuchuje się w głos pracowników oraz prowadzi stały i otwarty dialog z organizacjami związkowymi. Zaznaczamy jednak, że decyzja o podwyżkach wynagrodzeń jest decyzją zarządu firmy, podejmowaną w oparciu o wskaźniki ekonomiczne spółki i analizę rynku pracy.

przeczytaj

Łódź. Kryzys w "Jaraczu". Będzie wola rozmowy?

Spór wokół przyszłości kierownictwa Teatru im. Stefana Jaracza w Łodzi wszedł w nowy etap. 3 kwietnia rano aktorzy Mariusz Siudziński i Marek Kałużyński, przewodniczący i wiceprzewodniczący zawiązanego pod koniec grudnia 2016 roku ZOZ ZZPZŁ tego teatru, zwołali konferencję w siedzibie OPZZ. Przekazali mediom sprostowanie do pisma, które wydał 30 marca drugi powołany w "Jaraczu" związek zawodowy, NSZZ "Solidarność".

przeczytaj