0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Biuletyn
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

Strajk. Dziękujemy!

Dziękujemy wszystkim, którzy strajkowali i tym, którzy nas wspierali.

przeczytaj

Spotkanie tematyczne Narodowej Rady Rozwoju

W dniu 3 kwietnia 2017 r. w ramach jednej z sekcji tematycznych Narodowej Rady Rozwoju odbyło się spotkanie, którego tematem było: „Instrumenty aktywizacji 55+. Wspieranie wydłużania zatrudnienia pracowników starszych w Polsce - opinie partnerów społecznych”.

przeczytaj

Czy pakiet usługowy jest korzystny dla pracowników?

W piątek 31 marca br. w Warszawie odbyło się szóste Forum Jednolitego Rynku – SIMFO 2017, którego tematem przewodnim był: „Jednolity rynek: rosnąca biurokracja czy wciąż wartość dodana?". Forum zostało zorganizowane przez Ministerstwo Rozwoju we współpracy z Komisją Europejską. W spotkaniu wzięli udział m.in.: Mateusz Morawiecki, wiceprezes Rady Ministrów, minister rozwoju i finansów oraz Elżbieta Bieńkowska, komisarz ds. rynku wewnętrznego, przemysłu, przedsiębiorczości i MŚP. OPZZ reprezentowali: Zbigniew Janowski, przewodniczący Związku Zawodowego „Budowlani", organizacji członkowskiej OPZZ i Norbert Kusiak, ekspert OPZZ

.przeczytaj

Górnicze gaszenie pożarów, czyli od KW do PGG z KHW

W maju ubiegłego roku w miejsce, a właściwie, jak wielu twierdzi, na gruzach Kompanii Węglowej powstała Polska Grupa Górnicza, do której przyłączono teraz Katowicki Holding Węglowy. Od samego początku wiadomo było, że górnictwo to najtrudniejsza branża, a jej naprawa - największym wyzwaniem dla rządu.

przeczytaj

ZNP: strajkowało 40 proc. szkół i przedszkoli

Z niepełnych danych, które spłynęły do Związku Nauczycielstwa Polskiego w godzinach popołudniowych, wynika, że do strajku pracowników oświaty przystąpiło w piątek ok. 40 proc. szkół i przedszkoli - poinformowała PAP rzeczniczka ZNP Magdalena Kaszulanis.

przeczytaj

Polska gospodarka przyśpiesza. Znakomite prognozy ekspertów

Wychodzenie z dołka koniunktury będzie szybsze, niż spodziewali się ekonomiści. Cały 2017 r. może zamknąć się wzrostem PKB o 3,5 proc. Specjaliści dawno nie byli tak zgodni: Polskę czeka dobry czas.

przeczytaj