0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· Newsletters
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt
Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

Dzisiaj w Hadze (Holandia):

Konferencja EKZZ "Przyszłość Europy, przyszłości europejskiej gospodarki, przyszłość pracowników".

W konferencji bierze udział Jan Guz, przewodniczący OPZZ.

Górnicy KW bez "czternastek" i deputatów? Jest projekt porozumienia

Zarząd Kompanii Węglowej przekazał w poniedziałek związkom projekt porozumienia m.in. ws. zasad wynagradzania w Polskiej Grupie Górniczej, która przejmie kopalnie KW. Według nieoficjalnych informacji, projekt zakłada zawieszenie na trzy lata wypłaty części należnych górnikom świadczeń.

przeczytaj

Doraźny Zespół RDS o zamówieniach publicznych na kolei

Ostatnie posiedzenie Doraźnego Zespołu ds. zamówień publicznych działającego w ramach Rady Dialogu Społecznego było poświęcone analizie stosowania prawa zamówień publicznych na kolei. Informację w tej sprawie przedstawiali reprezentanci spółek kolejowych i nadzorujące spółki Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa.

przeczytaj

Płace delegowanych do pracy za granicą: Waży się los pensji 420 tys. Polaków

UE chce zapewnić jednakowe wynagrodzenie wszystkim pracownikom, obowiązujące w danym państwie członkowskim. Wiceminister Szczęch: - Zmiany te wprowadzą nowe obciążenia dla przedsiębiorców. Mogą wyeliminować przedsiębiorców, zwłaszcza świadczących usługi budowlane na podstawie dużych kontraktów. Pracodawcy popierają stanowisko rządu wobec nowej dyrektywy.

przeczytaj

Raport NIK: LOT nie ma ani majątku, ani pieniędzy na rozwój i inwestora

Gdyby nie pół miliarda rządowej kroplówki, przewoźnik wpadłby w korkociąg. Ale poprawa może być krótkotrwała – ocenia Najwyższa Izba Kontroli.

przeczytaj

Znajomości najlepszym sposobem na szukanie pracy? Tak sądzą studenci

Studenci są nieprzygotowani do startu na rynku pracy. Ponadto młodzi uważają, że powinni liczyć głównie na znajomości oraz, że uczelnie nie przygotowują ich należycie do tego startu.

przeczytaj

Łukaszenka podpisał dekret o podniesieniu wieku emerytalnego

Prezydent Białorusi Aleksandr Łukaszenka podpisał w poniedziałek dekret o podniesieniu wieku emerytalnego o trzy lata - zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn; obecnie wynosi on odpowiednio 55 i 60 lat. Ma być podnoszony stopniowo od 1 stycznia 2017 r.

przeczytaj