0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Biuletyn
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

Warszawa: posiedzenie Komisji Ochrony Pracy OPZZ

Nowy rozdział w historii ZZPPM. VII kadencja rozpoczęta

Sprawozdanie z działalności za ostatnie cztery lata przyjęte. Absolutorium udzielone. Nowe władze wybrane. Tak 26 czerwca w obecności honorowego gościa, przewodniczącego OPZZ Jana Guza, delegaci ze wszystkich naszych zakładowych organizacji zakończyli VI kadencję władz ZZPPM. Funkcję przewodniczącego ponownie powierzono Ryszardowi Zbrzyznemu. 3 lipca odbyło się pierwsze posiedzenie Rady i Prezydium VII kadencji władz ZZPPM.

przeczytaj

Sejm: Złożono petycję ws. referendum dot. reformy edukacji

- Jesteśmy rodzicami skupionymi wokół inicjatywy w sprawie referendum. Podpisaliśmy się pod wnioskiem. Przez dwa długie zimowe, zimne miesiące, razem z innymi organizacjami i partiami, zbieraliśmy podpisy. Nasz głos jest ignorowany, dlatego żądamy referendum - mówiła na briefingu przed złożeniem petycji Elżbieta Kielak z ruchu "Rodzice przeciwko reformie edukacji". - Prawo i Sprawiedliwość ucieka od ostatecznej decyzji, czy rozpisze referendum, czy nie. Nasz wniosek został skierowany do Komisji Ustawodawczej. Dobrze wiemy, z różnych praktyk parlamentarnych, że może on tam przezimować do września - powiedział Artur Sierawski z koalicji "Nie dla chaosu w szkole".

przeczytaj

Miały być superpremie w TVP, ale związki zawodowe skutecznie je zatrzymały

Zarząd Telewizji Polskiej rozważa zmianę regulaminu wynagradzania w spółce tak, by dyrektorzy i ich zastępcy mogli otrzymywać do 40 proc. premii. Premiom sprzeciwiły się wszystkie trzy reprezentatywne związki zawodowe w TVP: Solidarność, Wizja i Ogólnopolski Związek Zawodowy Pracowników Telekomunikacji. – W tej formie zmiany były nie do przyjęcia – mówi osoba z jednej z tych organizacji. – Popieramy premiowanie za osiąganie celów, ale nie wiadomo nawet, jakie to cele. Nie poinformowano nas też, jakie będą koszty nowych bonusów – uzasadnia nasz rozmówca.

przeczytaj

Pracownicy delegowani oczkiem w głowie prezydenta Francji. Chce reformy Kodeksu pracy

- Zmiany prawa mogą dotknąć nie tylko firmy działające we Francji, ale również wpłynąć na możliwość podejmowania pracy przez Polaków za granicą – mówi Monika Constant, dyrektor Francusko-Polskiej Izby Gospodarczej. - Na razie nie znamy jednak żadnych szczegółów dotyczących nowych regulacji, więc jakiekolwiek prognozy są przedwczesne – dodaje.

przeczytaj

Jak robotnicy z Polski pracowali dla Donalda Trumpa

Przed postawieniem przy Piątej Alei Trump Tower – swojego flagowego budynku – Donald Trump musiał zburzyć dom towarowy Bonwit Teller. Wybrał firmę Kaszycki & Sons Contractors, zajmującą się myciem okien. Ponad dwustu mężczyzn zaczęło rozbierać budynek w środku zimy 1980 roku. Pracowali bez kasków. Nie mieli masek, chociaż wokół unosiły się włókna azbestu, o którym wiadomo, że wywołuje nieuleczalne nowotwory. Nie mieli gogli do ochrony oczu przed okruchami betonu i stali, które potrafiły przeszyć powietrze jak kule. Nie dysponowali też elektronarzędziami; zburzyli dwunastopiętrowy budynek młotami kowalskimi. Trump miał oko na te prace.

przeczytaj

Uwzględnijmy potrzeby starzejącego się społeczeństwa

Jerzy Wiśniewski, przewodniczący Rady OPZZ województwa mazowieckiego, zwrócił uwagę Rady ds. Polityki Senioralnej na konieczność zabezpieczenia potrzeb starszych pacjentów w sieci szpitali planowanej przez Ministra Zdrowia.

przeczytaj

Wiele nas może różnić, ale nic nie może nas dzielić

Ryszard Zbrzyzny: - 26 czerwca VI kadencja władz ZZPPM przeszła już do historii. Była ona nie tylko trudna, wyjątkowo stresująca, ale także i mobilizująca. Szczególnie w jej ostatnich dwóch latach, gdy na czele związku już nie stał poseł ziemi dolnośląskiej, ale zwykły przewodniczący. Od tego momentu rozpoczął się czas sprawdzania autentyczności wielu postaw oraz zderzenia z rzeczywistością głoszonych idei i poglądów. Jak na dłoni szybko było widać, gdzie jest prawdziwy przyjaciel, a gdzie ukrył się wróg. Prawie wszyscy zdaliśmy ten egzamin.

przeczytaj