0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Biuletyn
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

,,Człowiek bez barier”

2 grudnia, w przededniu Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych, na Zamku Królewskim w Warszawie odbyło się uroczyste wręczenie nagród i wyróżnień w Konkursie „Człowiek bez barier", organizowanym przez Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji. Konkurs objęła honorowym patronatem Małżonka Prezydenta RP Agata Kornhauser - Duda. Na Gali obecna też była Małżonka Prezydenta Ukrainy, Maryna Poroszenko.

przeczyraj

Święta rozpoczynają sezon na pracę

Wraz z nadejściem grudnia nadchodzi pełnia sezonu na prace tymczasowe w okresie świątecznym. W tym czasie prawdziwy boom przeżywają sektor handlowy, logistyczny i promocyjny. To powoduje, że wzrost zapotrzebowania na pracowników potrafi być nawet o 50 proc. wyższy niż innych miesiącach, a w warunkach rekordowo niskiego bezrobocia oznacza to zwiększone trudności rekrutacyjne.

przeczytaj

Eksperci: należy dostosować system edukacji do rynku pracy

Zmiana systemu kształcenia, stworzenie nowego kodeksu pracy, zwiększenie poziomu zatrudnienia kobiet - to według ekspertów może poprawić funkcjonowanie rynku pracy w Polsce.

przeczytaj

Kiedy można się domagać zawarcia umowy o pracę?

Nawiązywanie stosunku pracy opiera się na zasadzie dobrowolności. Są jednak sytuacje, w których przepisy wskazują, kogo i kiedy pracodawca powinien zatrudnić.

Przeczytaj

Praca zmianowa nie dla każdego

Nie wszyscy pracownicy są w stanie przyzwyczaić się do pracy na zmiany. Problemem jest przede wszystkim to, że rozregulowuje ona zegar biologiczny. Według badaczy problemy z pracą zmianową mogą mieć podłoże genetyczne

Przeczytaj

Macierewicz na Barbórce: Polska węglem stoi. Co z kopalniami?

Polska węglem stoi i to się nie zmieni – podkreślił minister obrony narodowej Antoni Macierewicz, który wziął udział w centralnych uroczystościach z okazji Dnia Górnika w Bełchatowie.

przeczytaj