0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Biuletyn
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

Tak czy Nie - Czy jesteś za likwidacją przywilejów emerytalnych?

Wraca temat przywilejów emerytalnych. Ich zniesienia dla osób wchodzących na rynek pracy domaga się Nowoczesna. Odpowiedni projekt ustawy w tej sprawie ma trafić do Sejmu we wrześniu. W "Tak czy Nie" pytamy zatem czy jesteś za likwidacją przywilejów emerytalnych? Gośćmi w programie są: Andrzej Radzikowski (OPZZ) i Paweł Rabiej (.Nowoczesna).

Zobacz

Polska szkoła wraca do lat 90. Historia bez WOS, biologia i geografia zamiast przyrody

Znamy nowe szczegóły reformy likwidującej gimnazja. Wbrew wcześniejszym zapowiedziom nie będzie można prowadzić szkół składających się tylko z klas V–VIII.

Przeczytaj

8 zmian dla nauczycieli i uczniów w nowym roku szkolnym

Do tej pory na podstawie zapisów w Karcie Nauczyciela każdy nauczyciel w szkole podstawowej i gimnazjum musiał poświęcić dwie godziny w tygodniu na zajęcia pozalekcyjne, a w szkole ponadgimnazjalnej – jedną godzinę. Po zmianach nauczyciele będą mogli prowadzić zajęcia pozalekcyjne zgodnie z ustaleniami podjętymi przez dyrektora szkoły. Nie będą one dodatkowo płatne.

Przeczytaj

ZUS ostrzega szpitale

Korzystanie z usług etatowych pracowników w ramach umów zleceń nie oznacza braku konieczności opłacania składek. Skontrolowane przez ZUS szpitale mają zaległości z tego tytułu na ponad 100 mln zł. Dlatego Zakład prosi o rozwagę i ostrożność.

Przeczytaj

Gospodarka zwalnia? Wiceminister wskazuje przyczynę

To przede wszystkim efekt spadku liczby inwestycji publicznych finansowanych z funduszy europejskich. Tak wiceminister rozwoju Jerzy Kwieciński tłumaczy spowolnienie polskiej gospodarki w pierwszym półroczu i obniżenie przez jego resort prognozy wzrostu PKB.

Przeczytaj

Rząd wreszcie zamyka nierentowne kopalnie

Dzięki zamykaniu kolejnych kopalń węgla z rynku zniknie w sumie jakieś 15 proc. krajowego wydobycia, czyli ok. 10 mln ton węgla. Czy to wystarczy, aby uratować resztę?

Przeczytaj

Wyższe emerytury nie dla urzędników. Trzeci filar Morawieckiego tylko dla sektora prywatnego

To miała być wielka, porządna i kompleksowa reforma. Tymczasem pomysły ministra Morawieckiego nie obejmują m.in. nauczycieli, policjantów i wojskowych.

Przeczytaj

Nadgodziny - chleb powszedni Polaków

Godziny nadliczbowe to plaga w polskich firmach. Aż trzech na czterech polskich pracowników pracuje więcej niż przepisowe 40 godzin w tygodniu. Ponad 60 proc. z nich narzeka na jakieś dolegliwości związane z pracą - pisze "Rzeczpospolita".

Przeczytaj