Tak czy Nie - Czy jesteś za likwidacją przywilejów emerytalnych?
Wraca temat przywilejów emerytalnych. Ich zniesienia dla osób wchodzących na rynek pracy domaga się Nowoczesna. Odpowiedni projekt ustawy w tej sprawie ma trafić do Sejmu we wrześniu. W "Tak czy Nie" pytamy zatem czy jesteś za likwidacją przywilejów emerytalnych? Gośćmi w programie są: Andrzej Radzikowski (OPZZ) i Paweł Rabiej (.Nowoczesna).
Polska szkoła wraca do lat 90. Historia bez WOS, biologia i geografia zamiast przyrody
Znamy nowe szczegóły reformy likwidującej gimnazja. Wbrew wcześniejszym zapowiedziom nie będzie można prowadzić szkół składających się tylko z klas V–VIII.
8 zmian dla nauczycieli i uczniów w nowym roku szkolnym
Do tej pory na podstawie zapisów w Karcie Nauczyciela każdy nauczyciel w szkole podstawowej i gimnazjum musiał poświęcić dwie godziny w tygodniu na zajęcia pozalekcyjne, a w szkole ponadgimnazjalnej – jedną godzinę. Po zmianach nauczyciele będą mogli prowadzić zajęcia pozalekcyjne zgodnie z ustaleniami podjętymi przez dyrektora szkoły. Nie będą one dodatkowo płatne.
Korzystanie z usług etatowych pracowników w ramach umów zleceń nie oznacza braku konieczności opłacania składek. Skontrolowane przez ZUS szpitale mają zaległości z tego tytułu na ponad 100 mln zł. Dlatego Zakład prosi o rozwagę i ostrożność.
Gospodarka zwalnia? Wiceminister wskazuje przyczynę
To przede wszystkim efekt spadku liczby inwestycji publicznych finansowanych z funduszy europejskich. Tak wiceminister rozwoju Jerzy Kwieciński tłumaczy spowolnienie polskiej gospodarki w pierwszym półroczu i obniżenie przez jego resort prognozy wzrostu PKB.
Dzięki zamykaniu kolejnych kopalń węgla z rynku zniknie w sumie jakieś 15 proc. krajowego wydobycia, czyli ok. 10 mln ton węgla. Czy to wystarczy, aby uratować resztę?
Wyższe emerytury nie dla urzędników. Trzeci filar Morawieckiego tylko dla sektora prywatnego
To miała być wielka, porządna i kompleksowa reforma. Tymczasem pomysły ministra Morawieckiego nie obejmują m.in. nauczycieli, policjantów i wojskowych.
Godziny nadliczbowe to plaga w polskich firmach. Aż trzech na czterech polskich pracowników pracuje więcej niż przepisowe 40 godzin w tygodniu. Ponad 60 proc. z nich narzeka na jakieś dolegliwości związane z pracą - pisze "Rzeczpospolita".