0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Biuletyn
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

W sobotę, 19 listopada 2016,

Związek Nauczycielstwa Polskiego, organizacja członkowska OPZZ, zaprasza na

Ogólnopolską Manifestację Pracowników Oświaty

z udziałem rodziców, samorządowców, przedstawicieli organizacji pozarządowych, dyrektorów szkół i placówek, ekspertów i naukowców.

Manifestacja odbędzie się w godzinach 12.00 - 14.00 na placu Piłsudskiego w Warszawie.

Kierownictwo Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych apeluje do członków konfederacji o wsparcie naszych kolegów z ZNP.

ZZ "BUDOWLANI": NOWA STAWKA KALKULACYJNA 16,95 ZŁ/GODZINĘ

Największe polskie organizacje pracodawców i pracowników budownictwa zawarły Porozumienie w sprawie stosowania i promocji minimalnej godzinowej stawki kalkulacyjnej wynagrodzenia w budownictwie dla robót budowlano-montażowych oraz usług w zakresie gospodarowania nieruchomościami realizowanych w Polsce. Stawka kalkulacyjna rekomendowana przez sygnatariuszy Porozumienia na rok 2017 wynosi 16,95 zł.

przeczytaj

Sprawa deputatów węglowych zawisła w próżni?

Apelujemy o przyspieszenie prac, by można procedować projekt obywatelski, a nie odnosić się do nieoficjalnych propozycji wykupu deputatu - podkreśla Wacław Czerkawski, wiceprzewodniczący Związku Zawodowego Górników w Polsce.

przeczytaj

Emerytury: reszta środków z OFE trafi do ZUS?

Przekazanie reszty środków z Otwartych Funduszy Emerytalnych na Fundusz Rezerwy Demograficznej i zapisanie ich na indywidualnych kontach w ZUS - taką propozycję zawiera resortowy projekt rekomendacji rządu po przeglądzie systemu emerytalnego.

przeczytaj

Koniec sporu zbiorowego w PKP Cargo

Największy przewoźnik towarowy w Polsce – PKP Cargo – poinformował, że zawarł porozumienie ze stroną społeczną. Wczoraj spółka ujawniła wyniki finansowe za pierwsze trzy kwartały działalności, co było podstawą do kolejnych rozmów. Porozumienie kończy tym samym trwający od ponad roku spór ze związkami zawodowymi.

przeczytaj

Zarząd Polskiego Radia oskarża związki pracowników i dziennikarzy radia o destabilizację w Trójce

Zarząd Polskiego Radia oskarża Związek Zawodowy Dziennikarzy i Pracowników Programu Trzeciego i Drugiego o destabilizację w Trójce. To odpowiedź na list dziennikarzy, którzy stanęli w obronie dwóch zwolnionych serwisantek Programu III PR.

przeczytaj