0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

Posiedzenie Prezydium Rady Dialogu Społecznego

Członkowie Prezydium Rady Dialogu społecznego dyskutowali o realizacji Strategii na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju i Konstytucji dla biznesu. Posiedzenie w CPS "Dialog" odbyło się 16 lutego. Niestety, nie pojawili niektórzy z zaproszonych gości.

przeczytaj

Kolejne posiedzenie Rady Rynku Pracy

17 lutego odbyło się posiedzenie Rady Rynku Pracy – organu opiniodawczo-doradczego ministra ds. zatrudnienia. Podczas posiedzenia wiceminister Stanisław Szwed poinformował Radę o planowanych zmianach w ustawie o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy. Nowym członkiem Rady Rynku Pracy desygnowanym przez OPZZ został Bogdan Grzybowski – dyrektor wydziału polityki społecznej.

przeczytaj

Dzielmy bardziej sprawiedliwie

- Za miesiąc mija rok od wdrożenia rządowego Programu „Rodzina 500 plus.” Realizacja sztandarowego hasła wyborczego PiS, doczekała się imponujących wyników: wsparciem Programu objęto ponad 3,808 mln dzieci, a świadczenie wychowawcze potocznie zwane ,,500 +” trafiło do 2,78 mln rodzin. Czas jednak pokazał mankamenty Programu – pisze Wiesława Taranowska, wiceprzewodnicząca OPZZ.

przeczytaj

ZZ Górników w Polsce o zmianach strukturalnych w górnictwie

16 i 17 lutego w Radzie Krajowej obradowały Zakładowe Organizacje Koordynacyjne Związku Zawodowego Górników w Polsce Katowickiego Holdingu Węglowego S.A. oraz Polskiej Grupy Górniczej Spółka z o.o.

przeczytaj

Debata Prezes Urzędu Zamówień Publicznych z wykonawcami zamówień

Urząd Zamówień Publicznych zorganizował kolejną debatę dotyczącą systemu zamówień publicznych. Po spotkaniu z zamawiającymi i środowiskiem prawniczym przyszedł czas na dyskusję z wykonawcami. W trakcie dyskusji rozważano zagadnienia: czy potrzebna jest kompleksowa regulacja prawa zamówień publicznych.

przeczytaj

Ekspert: strategia Morawieckiego o tym milczy o niskich płacach

- Strategia na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju słusznie stawia na reindustrializację i innowacyjność; jej wadą jest to, że nie uwzględnia dysproporcji sił między pracodawcami i pracownikami, co jest główną przyczyną rażąco niskiego udziału płac w PKB Polski - mówi Łukasz Komuda.

przeczytaj

Anna Zalewska: Luki w programie wypełni życie pozaszkolne

- Pracowaliśmy nad podstawami programowymi bardzo długo – od lutego 2016 r. w każdą sobotę i niedzielę przyjeżdżali do nas eksperci i zabierali głos w dyskusji, co jest nie tak w podstawach programowych i jak je zmienić. 26 czerwca podsumowaliśmy te debaty i przedstawiliśmy wnioski – mówi Minister Edukacji Narodowej.

przeczytaj

W poniedziałek rusza nowy przetarg na śmigłowce dla polskiej armii. Na kogo postawi Antoni Macierewicz?

Nowy przetarg na śmigłowce dla polskiej armii zostanie ogłoszony w poniedziałek, 20 lutego. Przeprowadzona jeszcze przez poprzednie kierownictwo MON procedura zakupu śmigłowców była wiele miesięcy ostro krytykowana przez Antoniego Macierewicza, który w końcu tamten przetarg unieważnił. Czy tym razem uda się uniknąć kontrowersji wokół zakupu helikopterów dla polskiej armii?

przeczytaj

Wielkie liczenie esbeckich emerytur. Wszyscy pobierający świadczenia trafią pod lupę IPN

Tylko cztery miesiące ma Instytut Pamięci Narodowej na przygotowanie specjalnej informacji o przebiegu służby na rzecz totalitarnego państwa w okresie od 22 lipca 1944 r. do 31 lipca 1990 r. Sprawdzane będą zarówno cywilne, jak i wojskowe instytucje mające związek z SB. Skala tej kontroli jest ogromna. – Nie można wykluczyć, że podczas weryfikacji dokumentów około 200 tysięcy osób dojdzie do jakichś pomyłek. Niektórzy po prostu mogą mieć niesłusznie obniżone świadczenia – zauważa Andrzej Szary, wiceprzewodniczący NSZZ Policjantów.

przeczytaj

Związkowcy Solino odpowiadają na zarzuty szefa Solidarności

Podczas konferencji, jaką zorganizował przewodniczący NSZZ Solidarność w IKS Solino, Jerzy Gawęda, zarzucił pozostałym związkowcom, że dali się przekupić pracodawcy podpisując nowy układ zbiorowy i stwierdził, że istnieje dodatkowe porozumienie między zarządem a pozostałymi związkami. Sugerował, że zostało ono tak skonstruowane, by przewodniczący mogli otrzymać wyższe dodatki funkcyjne. - Miara się przebrała. Jerzy Gawęda atakuje i robi z nas złodziei i przekrętów – mówi Zbigniew Gedowski, pełnomocnik Związku Zawodowego Górników w Polsce.

przeczytaj

Nowy sondaż CBOS: według Polaków sytuacja w kraju nie jest dobra

43 proc. badanych zadeklarowało, że sytuacja w Polsce nie jest dobra, odmiennego zdania jest zaś 19 proc. Polaków. 32 proc. ankietowanych uznało z kolei, że nie jest ona ani dobra ani zła.

przeczytaj