0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· Newsletter OPZZ
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt
Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

Dzisiaj: Zjazd Konfederacji Związków Zawodowych Ukrainy z udziałem przewodniczącego OPZZ, Jana Guza

PREZYDIUM OPZZ

Posiedzenie Prezydium OPZZ (22.03.) poprzedziła minuta ciszy, którą uczczono Gerharda Kuligowskiego, przewodniczącego Rady OPZZ województwa zachodniopomorskiego, członka Rady OPZZ, zmarłego 20 marca.

przeczytaj

Prawa pracownicze. Spotkanie z Rzecznikiem Praw Obywatelskich

Dr Adam Bodnar wziął udział w posiedzeniu Prezydium Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych, podczas którego ustalono, że podjęte zostaną wspólne działania na rzecz wzmocnienia ochrony praw pracowniczych.

przeczytaj

Piotr Szumlewicz: OPZZ i RPO razem w obronie Konstytucji

Nawiązaliśmy współpracę z Rzecznikiem Praw Obywatelskich, bo dzisiaj pracownicy są w Polsce obywatelami drugiej kategorii, obywatelami gorszego sortu. Polska przewodzi w rankingach śmieciowego zatrudnienia, mamy najwięcej w Europie pracowników zatrudnionych na czas określony, mamy bardzo wysoki odsetek biednych pracujących, mamy gigantyczną skalę łamania praw pracowniczych.

przeczytaj

Rzecznik Praw Obywatelskich zachęca do walki o prawa i wolności pracownicze

Rzecznik Praw Obywatelskich chce współpracować ze związkami zawodowymi w ochronie praw i wolności pracowniczych. Adam Bodnar podczas spotkania z szefem OPZZ Janem Guzem zachęcał do korzystania z uprawnień RPO i możliwości jego biura w sprawach prawa pracy.

przeczytaj

Pracownicy Poczty Polskiej są sfrustrowani. Będzie strajk?

Tak blisko do strajku w Poczcie Polskiej nie było od ośmiu lat. Pocztowcy protestują, bo zarabiają gorzej niż kasjerki w sklepach.

przeczytaj

ZZG w Polsce: Nowy program

Podczas Konferencji Sprawozdawczo – Programowej Związku Zawodowego Górników w Polsce 18 marca w Katowicach delegatki i delegaci przyjęli nowy program związku.

przeczytaj

Zalewska: Nie będzie zgody na zamykanie szkół [WYWIAD]

- Histeria ZNP, a także samorządów, nie ułatwia zmian. Zamiast partycypować w partnerskiej dyskusji na temat najlepszych rozwiązań, straszą nauczycieli i rodziców - mówi Anna Zalewska.

przeczytaj

Rząd: wzrosną wynagrodzenia pracowników administracji rządowej

Wzrosną wynagrodzenia pracowników administracji rządowej nie należących do korpusu służby cywilnej - zakłada zmienione we wtorek przez rząd rozporządzenie. Po zmianach wynagrodzenia zasadnicze będą kształtować się od 2 tys. zł do 6,4 tys. zł - podało CIR.

przeczytaj

Pozew zbiorowy także dla pracowników

– Działając wspólnie, pracownicy mogliby ograniczyć jednostkowe koszty, np. wynikające ze skorzystania z usług prawnika. Jednocześnie częsta jest tożsamość roszczeń zatrudnionych np. w zakresie wynagrodzenia za nadgodziny czy prawa do nagrody lub premii – tłumaczy Paweł Śmigielski, dyrektor wydziału prawno-interwencyjnego OPZZ.

przeczytaj