0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

Kierownictwo Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych

składa serdeczne podziękowania Koleżankom i Kolegom za pomoc w organizacji i udział w warszawskiej manifestacji 1 – majowej.

1 maja w Warszawie

Jan Guz: - Jako lewica domagamy się, aby prekariat uzyskał prawa ekonomiczne i prawa pracownicze. Byśmy pożegnali XIX-wieczny rynek pracy i towarzyszący mu wyzysk. Tam gdzie są związki zawodowe, są wyższe płace, są bezpieczniejsze warunki pracy, są mniej łamane prawa pracownicze. Wzywam was do organizowania się, nikt za nas tego nie zrobi.

przeczytaj

Obchody Święta Pracy - wystąpienie Jana Guza

Przewodniczący OPZZ: - Wzywam wszystkich pracowników do organizowania się. Do tworzenia związków zawodowych. Do obrony swoich praw. Pamiętajmy, że pracodawcy podniosą wynagrodzenia tylko wtedy gdy widzą w tym swój zysk, a my widzimy człowieka i jego potrzeby. Zdecydowanymi działaniami musimy odpowiedzieć na lęki społeczeństwa. Zagwarantować pewność pracy, emerytury, opiekę zdrowotną. Musimy zorganizować bunt przeciw umowom śmieciowym.

przeczytaj

OPZZ: Prekariat powinien uzyskać prawa pracownicze

Manifestacja zatrzymała się przed Pałacem Prezydenckim na Krakowskim Przedmieściu, gdzie do prezydenta Andrzeja Dudy skierowano m.in. słowa: - Panie prezydencie, gdzie są pana obietnice z kampanii wyborczej ? Miał pan być strażnikiem konstytucji, a naród jest podzielony i skłócony. Miał pan strzec dialogu społecznego, nadzoruje pan Radę Dialogu Społecznego, ale ten nadzór jest pozorny, nieprawdziwy.

przeczytaj

"Przywróćmy godną pracę"

OPZZ zorganizował swoją manifestację pod hasłem "Przywróćmy godną pracę". Przybyli na miejsce uczestnicy marszu chcieli poprawy praw pracowniczych. Zgromadzeni domagali się zmiany kodeksu pracy w Polsce, całkowitej likwidacji umów cywilnoprawnych a także żądali, by minimalne wynagrodzenie doszło do takiego poziomu, na jakim jest w Europie. - Postulaty są szlachetne, poważne. Ci którzy tu przyszli są przekonani, że uda się zrobić wiele ku poprawie sytuacji pracowników w Polsce - relacjonował reporter TVN24.

przeczytaj

Obchody 1 Maja w Warszawie. OPZZ maszerował pod hasłem „Przywróćmy godną pracę”

Poniedziałek to Święto Pracy. W Warszawie uczciły go m.in. związki zawodowe – odbył się jeden duży marsz i siedem innych zgromadzeń publicznych. Największy był pochód organizowany przez OPZZ pod hasłem „Przywróćmy godną pracę”.

przeczytaj

Majówka 2017. Pierwszomajowy pochód OPZZ. "Przywróćmy godną pracę"

Święto Pracy - 1 maja - związki zawodowe OPZZ uczciły wiecem pod swoją siedzibą i pochodem na pl. Zamkowy. Byli też przedstawiciele Wolnych Związków Zawodowych, Partii Razem, którzy szli pod hasłami: "Umowy śmieciowe do kosza", "Razem z lokatorami". Z kolei działacze SLD trzymali transparenty: "Emerytury równe za staż pracy".

przeczytaj

"Przywróćmy godną pracę". Majówka OPZZ w Warszawie

"Umowy śmieciowe do kosza", "Tak dla godnej pracy, nie wyzyskowi" , "Polska dla milionów, nie dla milionerów", "Chcemy Europy w Polsce" – to niektóre z haseł na transparentach, jakie pojawiły się dziś w Warszawie. Międzynarodowy Dzień Solidarności Ludzi Pracy świętowali tu członkowie i sympatycy OPZZ. Manifestacja przebiegała pod hasłem "Przywróćmy godną pracę".

przeczytaj

Koledze

Januszowi Gołąbowi

wyrazy głębokiego współczucia z powodu śmierci

Ż o n y E l ż b i e t y

składa

Jan Guz - przewodniczący Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych

oraz kierownictwo, organizacje członkowskie i pracownicy konfederacji