0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Biuletyn
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

Spotkanie FZZ Służb Mundurowych z Zastępcą Szefa KAS

Członkowie Rady i Prezydium Federacji Związków Zawodowych Służb Mundurowych spotkali się z Zastępcą Szefa Krajowej Administracji Skarbowej Piotrem Walczakiem i jego współpracownikami.

przeczytaj

O czasie pracy maszynistów

Na posiedzeniu Zespołu Trójstronnego ds. Kolejnictwa działającego przy Ministerstwie Infrastruktury, 26 lutego br. ustalono założenia do projektu Ustawy o warunkach i czasie pracy maszynistów.

przeczytaj

Coraz głośniej o prawach człowieka w biznesie

Na początku bieżącego roku dziennik „Rzeczpospolita” zorganizował trzy debaty poświęcone Wytycznym ONZ dotyczącym biznesu i praw człowieka. OPZZ miało przyjemność uczestniczyć w dwóch debatach, w trakcie których mogliśmy zaprezentować nasze działania na rzecz zwiększenia ochrony praw człowieka w przedsiębiorstwach oraz wyrazić oczekiwania pod adresem państwa i przedsiębiorców.

przeczytaj

Opinie i analizy

Czy Polakom żyje się lepiej? Debata w Radiu Olsztyn

Jarosław Szunejko – przewodniczący rady wojewódzkiej OPZZ: - Wprowadzenie minimalnej stawki godzinowej, coroczna podwyżka minimalnego wynagrodzenia to dobry znak. Za plus uznajemy zmniejszenie liczby bezrobotnych na rynku pracy. OPZZ zauważa też szereg minusów.

przeczytaj/posłuchaj

W mediach

PGG – związkowcy domagają się podwyżek

Czyżby koniec sielanki w największej polskiej firmie wydobywającej węgiel kamienny na linii zarząd - związki zawodowe? 13 central związkowych działających w PGG, w tym Solidarność, ZZG, Sierpień 80, Kadra, Kontra podpisało się pod dwoma pismami do prezesa PGG Tomasza Rogali z żądaniem przedstawienia konkretów dotyczących podwyżek płac w 2018 roku i ZUZP. Pisma wysłane zostały 26 lutego.

przeczytaj

W Centrum "Dialog" spotkanie minister edukacji ze związkami zawodowymi

Przed spotkaniem wiceprezes ZNP Krzysztof Baszczyński wyjaśnił, że związki chcą pokazać, że o prawach pracowniczych "można i trzeba, i należy rozmawiać wspólnie". - Nie możemy dać się podzielić. Tym bardziej że spotkanie odbywa się w Radzie Dialogu Społecznego. To rzecz niezwykła, chyba że dobra zmiana na tym polega, że dzieli się pracowników i o tym samym rozmawia się w różnych pokojach o różnych godzinach - powiedział.

przeczytaj

Dziurawy zakaz handlu w niedzielę pogorszy sytuację pracowników?

Od marca handel będzie ograniczony do dwóch niedziel w miesiącu. To dobra zmiana np. dla dużej części pracowników centrów handlowych. W mniejszych placówkach, i tak zatrudniających na gorszych warunkach, można się spodziewać wielu prób obejścia prawa. Tymczasem politycy odmówili Państwowej Inspekcji Pracy zwiększenia budżetu

przeczytaj