0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Biuletyn
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

Olsztyn: posiedzenie Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Pracownicy ZUS-u szykują się do strajku

W ubiegłym tygodniu w centrali ZUS-u związkowcy spotkali się z pracodawcą w ramach sporu zbiorowego, który trwa od czerwca bieżącego roku. Zarząd nie przystał na warunki stawiane przez pracowników, na co ci zamierzają podjąć stosowne działania, w tym strajk ostrzegawczy.

przeczytaj

Gertruda Uścińska: Wypłata emerytur nigdy nie była i nie jest zagrożona

- Ani obecni ani przyszli emeryci nie mają się czego obawiać, jeżeli mówimy o bieżących wypłatach emerytur przez ZUS i terminowym wydawaniu decyzji o przyznaniu świadczenia - zapewnia prezes ZUS Gertruda Uścińska. - Zakład działa bardzo sprawnie. Na bieżąco obsługujemy dziesiątki tysięcy wniosków, które do nas wpływają w związku z obniżeniem wieku emerytalnego – dodaje.

przeczytaj

Koncesja 2020

Na posiedzeniu Trójstronnego Zespołu ds. Bezpieczeństwa Socjalnego Górników oraz ds. Branży Węgla Brunatnego w dniu 11 lipca 2017 r. na wniosek środowisk górniczych w tym Związku Zawodowego Górników w Polsce przedstawiciel Ministerstwa Środowiska złożył publiczną deklarację o przygotowaniu do 15 września 2017 r. projektu rozwiązań dotyczących problematyki tzw. "Koncesji 2020". Dziś otrzymaliśmy pismo Sekretarza Stanu , Głównego Geologa Kraju Pana Mariusza Oriona Jędrysek.

przeczytaj

Nowe prawo wodne. Za wodę zapłacimy jednak więcej

- Przeprowadziliśmy analizy ekonomiczne, które wskazują, że te opłaty, żeby rozwijać gospodarkę wodną, żeby zabezpieczyć ludzi, powinny być jednak wyższe. Oczywiście możemy dochodzić do tego w jakimś czasie, ale te opłaty, siłą rzeczy życie wymusi to, że one stopniowo będą wzrastały – powiedział wiceszef Ministerstwa Środowiska Mariusz Gajda.

przeczytaj

Polacy pracują średnio 45 godz. tygodniowo

- Rośnie liczba nadgodzin, co przekłada się na większą presję płacową. Niskie inwestycje w połączeniu z deficytami pracowników sprawiają, że firmy, żeby utrzymać produkcję, muszą jednak wydłużać czas pracy osobom już zatrudnionym. Długofalowo nie jest to jednak rozwiązanie, bo osoba przepracowana jest mało efektywna - podkreślił dyrektor Zespołu Analiz w Work Service, Andrzej Kubisiak.

przeczytaj

Rafalska spotka się w środę z francuską minister pracy ws. pracowników delegowanych

Czy uda rozwikłaś się konflikt w sprawie pracowników delegowanych? Minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska spotka się w środę w Paryżu ze swoją francuską odpowiednik na tym stanowisku Muriel Pénicaud ws. dyrektywy o pracownikach delegowanych - poinformował resort.

przeczytaj

Elżbieta Szkotak – przewodniczącą Okręgu Śląskiego FZZ METALOWCY

W głosowaniu tajnym, obowiązki przewodniczącego do końca obecnej kadencji zostały powierzone Elżbiecie Szkotak – przewodniczącej Międzyzakładowego Związku Zawodowego Auto działającego w Spółkach Grupy Magneti Marelli w Sosnowcu.

przeczytaj

Digitalizacja rynku pracy

Na zaproszenie Estońskiej Konfederacji Związków Zawodowych (EAKL), związkowcy z Polski, Finlandii, Estonii, Włoch, Szwecji, Luksemburga, Malty Rumunii i Litwy dyskutują w Tallinnie o digitalizacji rynku pracy podczas seminarium pt. „Udział pracowników: klucz do uczciwej digitalizacji".

przeczytaj

Piętnastolecie AZZ Pracowników NBP

19 września bieżącego roku w warszawskiej siedzibie Narodowego Banku Polskiego odbyła się uroczystość z okazji piętnastolecia Autonomicznego Związku Zawodowego Pracowników Narodowego Banku Polskiego, zrzeszonego w OPZZ.

przeczytaj