0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· Newsletters
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt
Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

O przyszłości firm produkujących umundurowanie dla wojska na Zespole ds. zamówień publicznych RDS

13 czerwca odbyło się kolejne posiedzenie Zespołu ds. zamówień publicznych RDS poświęcone sytuacji przedsiębiorstw z przemysłu lekkiego, które produkują zaawansowane technologicznie materiały i umundurowanie dla wojska.

przeczytaj

Bez porozumienia w sprawie wykonania budżetu za 2015

10 czerwca w Centrum Partnerstwa Społecznego „Dialog" odbyło się posiedzenie Zespołu problemowego ds. budżetu, wynagrodzeń i świadczeń socjalnych Rady Dialogu Społecznego. OPZZ zwróciło uwagę na niezadowalającą jakość planowania niektórych dochodów i wydatków budżetu państwa oraz pogorszenie skuteczności poboru podatków. Skrytykowało niewykonanie budżetu w takich działach jak: zabezpieczenie społeczne, zdrowie czy pomoc społeczna.

przeczytaj

Górnicy z Zabrza rezygnują z protestów. Dzisiaj rozmowy z rządem?

Związkowcy z kopalni Makoszowy w Zabrzu liczą, że dzisiaj dojdzie do kolejnych rozmów z przedstawicielami rządu o przyszłości zakładu – z tego powodu część związków zrezygnowała na razie z protestów.

przeczytaj

Z powodu 500+ może być mniej zasiłków celowych

Pracownicy pomocy społecznej twierdzą, że dzięki programowi 500+ będzie wypłacanych mniej zasiłków celowych. To świadczenia z pomocy społecznej przeznaczane na konkretny cel, np. na zakup odzieży zimowej czy przyborów szkolnych.

przeczytaj

Obniżenie wieku emerytalnego. Premier: ustawa do końca roku

Premier Beata Szydło: - Chcemy, by do końca tego roku zostało przyjęte zobowiązanie - które podjęliśmy w kampanii wyborczej, które jest zapisane w programie Prawa i Sprawiedliwości, które jest również zobowiązaniem przyjętym przez pana prezydenta Andrzeja Dudę, pod którym podpisuje się w tej chwili rząd Prawa i Sprawiedliwości, rząd Zjednoczonej Prawicy - dotyczące obniżenia wieku emerytalnego.

przeczytaj

Duda o obniżeniu wieku emerytalnego

Prezydent Andrzej Duda: - Dobra zmiana jest zrealizowana, jest realizowana i obietnice zostaną zrealizowane, bo dotrzymanie słowa to kwestia podstawowa. Nie wszystkie od razu, bo czasem się okazało, że nie wszystko da się od razu zrobić, że w wielu kwestiach trzeba działać bardzo ostrożnie, trzeba szukać kompromisów.

przeczytaj

Rząd chce, by w przyszłym roku płaca minimalna wzrosła do 1920 zł

Minister Elżbieta Rafalska tłumaczyła, że ta propozycja jest pewnym kompromisem między oczekiwaniami związków zawodowych i pracodawców. Ci pierwsi chcą płacy minimalnej w wysokości 1970 złotych brutto. Pracodawcy nie uzgodnili wspólnego stanowiska, zaproponowali ustawowy wzrost płacy do kwoty 1862 złotych. Z kolei Konfederacja Lewiatan proponuje 1900 złotych.

przeczytaj