O przyszłości firm produkujących umundurowanie dla wojska na Zespole ds. zamówień publicznych RDS
13 czerwca odbyło się kolejne posiedzenie Zespołu ds. zamówień publicznych RDS poświęcone sytuacji przedsiębiorstw z przemysłu lekkiego, które produkują zaawansowane technologicznie materiały i umundurowanie dla wojska.
Bez porozumienia w sprawie wykonania budżetu za 2015
10 czerwca w Centrum Partnerstwa Społecznego „Dialog" odbyło się posiedzenie Zespołu problemowego ds. budżetu, wynagrodzeń i świadczeń socjalnych Rady Dialogu Społecznego. OPZZ zwróciło uwagę na niezadowalającą jakość planowania niektórych dochodów i wydatków budżetu państwa oraz pogorszenie skuteczności poboru podatków. Skrytykowało niewykonanie budżetu w takich działach jak: zabezpieczenie społeczne, zdrowie czy pomoc społeczna.
Górnicy z Zabrza rezygnują z protestów. Dzisiaj rozmowy z rządem?
Związkowcy z kopalni Makoszowy w Zabrzu liczą, że dzisiaj dojdzie do kolejnych rozmów z przedstawicielami rządu o przyszłości zakładu – z tego powodu część związków zrezygnowała na razie z protestów.
Pracownicy pomocy społecznej twierdzą, że dzięki programowi 500+ będzie wypłacanych mniej zasiłków celowych. To świadczenia z pomocy społecznej przeznaczane na konkretny cel, np. na zakup odzieży zimowej czy przyborów szkolnych.
przeczytaj
Obniżenie wieku emerytalnego. Premier: ustawa do końca roku
Premier Beata Szydło: - Chcemy, by do końca tego roku zostało przyjęte zobowiązanie - które podjęliśmy w kampanii wyborczej, które jest zapisane w programie Prawa i Sprawiedliwości, które jest również zobowiązaniem przyjętym przez pana prezydenta Andrzeja Dudę, pod którym podpisuje się w tej chwili rząd Prawa i Sprawiedliwości, rząd Zjednoczonej Prawicy - dotyczące obniżenia wieku emerytalnego.
Prezydent Andrzej Duda: - Dobra zmiana jest zrealizowana, jest realizowana i obietnice zostaną zrealizowane, bo dotrzymanie słowa to kwestia podstawowa. Nie wszystkie od razu, bo czasem się okazało, że nie wszystko da się od razu zrobić, że w wielu kwestiach trzeba działać bardzo ostrożnie, trzeba szukać kompromisów.
Rząd chce, by w przyszłym roku płaca minimalna wzrosła do 1920 zł
Minister Elżbieta Rafalska tłumaczyła, że ta propozycja jest pewnym kompromisem między oczekiwaniami związków zawodowych i pracodawców. Ci pierwsi chcą płacy minimalnej w wysokości 1970 złotych brutto. Pracodawcy nie uzgodnili wspólnego stanowiska, zaproponowali ustawowy wzrost płacy do kwoty 1862 złotych. Z kolei Konfederacja Lewiatan proponuje 1900 złotych.