0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

Warszawa: posiedzenie Rady Rynku Pracy;

Zgromadzenie Federacji Związków Zawodowych Przemysłu i Handlu "Farmacja"

Prezydium OPZZ

28 listopada w Warszawie odbyło się posiedzenie Prezydium OPZZ. Zgodnie z przyjętą praktyką spotkanie otworzył przewodniczący Jan Guz, informując zebranych o działaniach kierownictwa i biura OPZZ podejmowanych od ostatniego posiedzenia Prezydium (18 października br.).

przeczytaj

Prezydent RP podpisał nowelizację Karty Nauczyciela

24 listopada Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej podpisał ustawę z dnia 27 października 2017 r. o finansowaniu zadań oświatowych, zawierającą nowelizację Karty Nauczyciela. Najistotniejsze zmiany w Karcie Nauczyciela.

przeczytaj

Prezydent Duda za zmianami w Karcie nauczyciela. Na awans i podwyżki nauczyciele poczekają dłużej

Nie pomogło spotkanie Sławomira Broniarza, szefa Związku Nauczycielstwa Polskiego, z żoną prezydenta Agatą Dudą. Prezydent podpisał ustawę, którą krytykują oba nauczycielskie związki zawodowe – ZNP (200 tys. członków) i oświatowa „Solidarność” (80 tys.). A to oznacza, że awans nauczycieli zostanie wydłużony z 10 do 15 lat, zmienią się też zasady oceniania ich pracy.

przeczytaj

Dość wyzysku. Pocztowcy zapowiadają protest

W środę, 6 grudnia pracownicy Poczty Polskiej w 5 miastach organizują protest pod hasłem „Dość wyzysku. Rózga dla zarządu Poczty Polskiej”. Protestujący oczekują od zarządu Poczty Polskiej zdecydowanych działań – podwyżki wynagrodzenia zasadniczego o 1000 zł brutto do poziomu minimum 3200 brutto oraz premii za okres świąteczny. Tak uzasadniają go pracownicy: - Po raz kolejny upominamy się o godne traktowanie nas, fundamentu tej firmy. Nasze wcześniejsze akcje i mobilizacje wymogły na zarządzie przywrócenie premii czasowo-jakościowej oraz podwyżki w wysokości 150 zł brutto. Ale to stanowczo zbyt mało, zwłaszcza w świetle faktu, że Poczta Polska przewiduje dwucyfrowy wzrost przychodów w 2017 roku.

przeczytaj

Z ponad 50 zatrudnionych lekarzy, 34 wypowiedziało pracę. "Nie jest możliwe spełnienia żądań płacowych"

Świętokrzyskie Centrum Psychiatrii (ŚCP) to jedyny w województwie świętokrzyskim szpital psychiatryczny. W poniedziałek 34 lekarzy psychiatrów z ponad 50 zatrudnionych tam lekarzy wypowiedziało pracę (z trzymiesięcznym okresem wypowiedzenia). Lekarze wypowiedzieli też klauzule opt-out, czyli zgody na pracę ponad wyznaczony miesięcznie limit na dyżurach lekarskich (tu obowiązuje miesięczne wypowiedzenie).

przeczytaj

Wierzbica. Konflikt w GOPS. Nowe wyroki w sprawie byłych pracownic korzystne dla ośrodka

- Sąd odrzucił ich pozew, zostały też obciążone kosztami postępowania. Po pierwsze, w jednostkach samorządowych pracownicy nie mają prawa do strajku, a po drugie - związek zawodowy, który miał ich chronić, powstał niezgodnie z prawem, bo wśród 10 osób, które go zakładały, znajdował się pracodawca. Powodem strajku, który wtedy miał miejsce, było żądanie od pracodawcy podwyżek - mówi Halina Janiszek- Stajniak, kierownik ośrodka.

przeczytaj

Rząd zniósł limit na składki. Dostanie 5 miliardów złotych, ale w przyszłości państwo zapłaci za to dużo więcej

Rząd, chcąc otrzymać dziś ok. 5 mld zł rocznie wyższej składki wpływającej do ZUS, zwiększy przyszłe zobowiązania o ponad 100 mld zł. Jednorazowo. To pieniądze, które od tej pory też będą co roku waloryzowane i wrócą do ubezpieczonych w formie świadczeń. Warto zauważyć, że ich wypłata rozłoży się na lata. - To nie tylko zwiększa przyszłe zobowiązania i będzie utrwalało tę zmianę. Im dalej w las, tym ciężej będzie się z tego wycofać - mówi ekonomista Maciej Bukowski.

przeczytaj

Zakaz handlu to początek. W niedzielę zamkną także…

Okazuje się, że „Solidarność” nie zamierza poprzestać na dotychczasowych obostrzeniach. Kolejnym wspólnym obszarem podbojów związków zawodowych i PiS-u może być… cyberprzestrzeń! Jakkolwiek absurdalnie by to nie brzmiało, PiS ręka w rękę z „Solidarnością” mogą niebawem spróbować zakazać używania w weekendy… internetu, a przynajmniej niektórych jego stron. E-handel może bowiem stanowić wygodny sposób na ominięcie mającego niebawem obowiązywać w niedziele zakazu. Alfred Bujara, przewodniczący krajowej sekcji pracowników handlu NSZZ „Solidarność” oznajmił, że poza niektórymi stronami internetowymi w niedziele mają przestać działać również centra logistyczne.

przeczytaj

Temat lekcji: związki zawodowe

28 listopada bieżącego roku ekspert OPZZ, Piotr Szumlewicz i przewodniczący struktur Związku Nauczycielstwa Polskiego na warszawskiej Woli, Andrzej Janiszek, prowadzili zajęcia na temat rynku pracy i związków zawodowych w XXX Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Śniadeckiego.

przeczytaj

Debata o bieżących inicjatywach na poziomie unijnym

27 listopada w warszawskiej siedzibie Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce odbyła się dyskusja dotycząca bieżących wydarzeń na poziomie UE, odnoszonych się do kwestii ekonomiczno-społecznych. Na zaproszenie Ambasadora Marka Prawdy, dyrektora Przedstawicielstwa odpowiedzieli członkowie Europejskiego Komitetu Ekonomiczno-Społecznego, partnerzy społeczni oraz przedstawiciele społeczeństwa obywatelskiego. OPZZ reprezentowali Sławomir Broniarz, przewodniczący Branży III „Oświata i Nauka", prezes ZNP, członek EKES oraz Piotr Ostrowski, dyrektor Wydziału Międzynarodowego OPZZ.

przeczytaj

Forum Przyszłości Kultury

W warszawskim Teatrze Powszechnym odbyło się Forum Przyszłości Kultury, podczas którego odbyło się wiele ciekawych debat, prezentacji projektów, pokazów oddolnych inicjatyw kulturalnych i działań artystycznych. Jedna z debat pt. „Pracownicy kultury – kultura pracy. Społeczna odpowiedzialność instytucji i organizatorów" dotyczyła warunków pracy pracowników kultury i brał w nim udział reprezentujący OPZZ Piotr Szumlewicz.

przeczytaj

Koledze


Januszowi Gołąbowi
wyrazy głębokiego współczucia
i słowa wsparcia po stracie
M a m y
składają organizacje członkowskie,
kierownictwo i pracownicy OPZZ