0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Biuletyn
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

D z i s i a j:

Warszawa: Centralne Obchody Dnia Budowlanych 2016;

Warszawa: Nadzwyczajny Krajowy Zjazd delegatów Związku Zawodowego Pracowników ZUS;

Wrocław: posiedzenie Rady OPZZ województwa dolnośląskiego

Czarny poniedziałek

W związku z licznymi pytaniami nauczycielek, czy mogą skorzystać z tzw. urlopu na żądanie w poniedziałek, 3 października informujemy, że zgodnie z prawem, nie ma takiej możliwości. Nauczyciele nie mają bowiem prawa do urlopu na żądanie. Dla tych, którzy nie mogą skorzystać z „urlopu na żądanie" 3 października, organizatorzy Strajku Kobiet proponują inne formy protestu.

przeczytaj

Ministerstwo Energii zareagowało na apel ZZG w Polsce

W odpowiedzi na stanowisko Rady Krajowej Związku Zawodowego Górników w Polsce z dnia 27 września br. w ministerstwie energii powstanie zespół ds. analizy polityki fiskalnej wobec sektora górnictwa węgla kamiennego. Średnie obciążenie jednej tony węgla ponad 30 podatkami wynosi ok. 100 zł.

przeczytaj

Koniec prac nad reformą skarbówki. Nie będzie gwarancji zatrudnienia dla funkcjonariuszy

Specjalna podkomisja pracująca nad przepisami o Krajowej Administracji Skarbowej nie przyjęła w czwartek poprawek, które - zdaniem celników - gwarantowałyby funkcjonariuszom zatrudnienie w administracji skarbowej. Projekt uzupełniono o szereg poprawek zgłoszonych przez autorów projektu z PiS.

przeczytaj

Minister Radziwiłł robi wszystko, żeby rozbić solidarny protest medyków. Lekarze mu tego nie zapomną

Minister zdrowia Konstanty Radziwiłł przetrwał rekonstrukcję rządu, mimo że mówiono iż jest mocnym kandydatem do utraty ministerialnego stołka. Pokazał jednak, że potrafi zgrabnie lawirować wśród protestów środowiska medycznego. Powoli, ale skutecznie, zaczyna rozbijać jedność w środowisku medycznym, które po raz pierwszy zdobyło się na solidarny protest.

przeczytaj

Emerytury: Rząd zapłaci by pracownicy nie przechodzili na emeryturę?

Wiek emerytalny ma zostać obniżony, ale jednocześnie rząd pracuje nad zachętami do dalszej pracy - poinformowała minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska. Minister dodała, że do końca września opracowane zostaną wnioski z przeglądu emerytalnego.

przeczytaj

Bogdan Grzybowski (OPZZ): Związkowcy proponują co najmniej 1000 zł emerytury bez względu na staż

Przedstawiciele związków zawodowych uważają, że planowane przez rząd podniesienie najniższych emerytur do tysiąca złotych to krok w dobrym kierunku. Proponują, by podwyżkę do tysiąca złotych otrzymały wszystkie osoby z najniższymi świadczeniami. Także te urodzone przed 1949 rokiem, które nie mają odpowiedniego stażu ubezpieczeniowego.

posłuchaj

Konflikt w PERN-ie. Idzie m.in. o redukowanych kierowników


W PERN-ie trwa konflikt między wszystkimi istniejącymi w przedsiębiorstwie związkami zawodowymi a nowym zarządem. Chodzi o tworzony w spółce nowy regulamin organizacyjny. M.in. zmniejsza on znacząco liczbę kadry kierowniczej. Zdaniem związkowców pracodawca nie zna spółki, nie prowadzi wewnętrznego dialogu społecznego, łamie zakładowy układ zbiorowy pracy. - Jestem prezesem PERN-u od stycznia, ale najpierw chciałem poznać firmę, zastanowić się nad jej strategią - mówi Igor Wasilewski, prezes spółki.

przeczytaj

Francja: demonstracja emerytów. Rząd zamroził świadczenia

Na ulice francuskich miast wyszli w czwartek emeryci w proteście - jak mówią - "przeciw zubożeniu" i domagając się rewaloryzacji emerytur. We Francji świadczenia emerytalne praktycznie od trzech lat nie były podwyższane.

przeczytaj

Grecja: dłużnikom zostanie odcięta woda i prąd

W Grecji ogromne kolejki przed zakładami dostarczającymi wodę i prąd. Zapowiedziano bowiem, że prąd i woda zostanie odcięta tym Grekom, którzy nie uregulują swoich płatności. Jak oświadczyły władze przedsiębiorstwa suma tych zaległości to 146 mln euro. We wtorek grecki parlament przegłosował kolejne reformy oszczędnościowe. Za ich przyjęciem było 152 deputowanych rządzącej koalicji Syriza-Niezależni Grecy. Przyjęcie reform było warunkiem przekazania Atenom 2,8 mld euro z ostatniego pakietu kredytowego dla Grecji.

przeczytaj