0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Biuletyn
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

ŚWIATOWY DZIEŃ ZDROWIA DZIEŃ PRACOWNIKA SŁUŻBY ZDROWIA

Corocznie, w dniu 7 kwietnia wszyscy pracujący w ochronie zdrowia obchodzą swoje Święto – Dzień Pracownika Służby Zdrowia. Jest to Święto szczególne - niewiele jest zawodów, które w charakter swojej pracy mają wpisaną Misję, Powołanie, Służbę… Dla Nas uśmiech Pacjentów jest najwyższą nagrodą.

przeczytaj

Krytycznie na temat ustawy o handlu w niedzielę

5 kwietnia 2018 roku w Centrum Partnerstwa Społecznego Dialog odbyła się dyskusja na temat funkcjonowania ustawy ograniczającej handel w niedzielę. W debacie wzięli udział przedstawiciele reprezentatywnych związków zawodowych, organizacji pracodawców, Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz Państwowej Inspekcji Pracy. Zdecydowana większość zebranych krytycznie oceniła ustawę o handlu w niedzielę, wskazując na jej liczne braki i niejasności interpretacyjne.

przeczytaj

Powrót parobka?

We wtorek, 10 kwietnia, o godzinie 12:00 odbędzie się wspólne posiedzenie dwóch komisji sejmowych – Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Polityki Społecznej i Rodziny, podczas którego ma nastąpić rozpatrzenie rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy o ubezpieczeniu społecznym rolników oraz niektórych innych ustaw. Z punktu widzenia pracowników jest to o tyle ważne, że projekt ustawy wprowadza nowy typ umowy o pracę – czyli umowę o pomoc.

przeczytaj

Zespół problemowy RDS ds. ubezpieczeń społecznych o Pracowniczych Planach Kapitałowych

5 kwietnia 2018 r. odbyło się kolejne spotkanie zespołu problemowego Rady Dialogu Społecznego ds. ubezpieczeń społecznych, podczas którego strona rządowa odnosiła się do opinii poszczególnych organizacji związkowych i organizacji pracodawców w sprawie projektu ustawy o pracowniczych planach kapitałowych.

przeczytaj

ZZ PPM: Startujemy z nową stroną

Miło nam poinformować, że wraz z nadejściem wiosny, po długim okresie przygotowań, pełni energii, wystartowaliśmy z nową odsłoną strony internetowej Związku Zawodowego Pracowników Przemysłu Miedziowego. Mamy nadzieję, że ułatwi ona przekaz informacji oraz głębsze zrozumienie działalności naszego związku.

przeczytaj

Opinie i analizy

Zespół ds. Strategii Europa 2020 dyskutuje o KPR i systemie emerytalnym rolników

W Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii odbyło się posiedzenie Zespołu ds. Strategii Europa 2020. Przedmiotem posiedzenia Zespołu było omówienie uwag partnerów społecznych zgłoszonych do projektu Krajowego Programu Reform (KPR) oraz dyskusja na temat ubiegłorocznego Zalecenia Rady na temat systemu emerytalnego rolników (KRUS). OPZZ na posiedzeniu podtrzymał opinię w sprawie projektu KPR.

przeczytaj

WAŻNE SPRAWY (3 - 6 KWIETNIA)

Psychiatrzy, anestezjolodzy i interniści za granicą zarabiają nawet 10 razy więcej niż w Polsce. Choć resort zdrowia stara się zatrzymać lekarzy w kraju obietnicami podwyżek, mogą się one okazać niewystarczające. 5,1 tys. zł miesięcznie w specjalizacji zwykłej (np. dermatologia) i 5,3 tys. zł w priorytetowej (np. psychiatria) dla rezydenta, który zobowiąże się do przepracowania w Polsce dwóch lat po zakończeniu specjalizacji, to niewiele w porównaniu z perspektywą 23 tys. zł miesięcznie w Szwecji.

przeczytaj

W mediach

PGG: Będzie kompromis w sprawie wynagrodzeń?

Mam nadzieję, że negocjacje płacowe w Polskiej Grupie Górniczej zakończą się kompromisem. Przyznam, że nie wyobrażam sobie jakichkolwiek akcji protestacyjnych w polskim górnictwie, zważywszy na niedawną sytuację spółek węglowych, które stały nad przepaścią - komentuje dla portalu WNP.pl Janusz Steinhoff, były wicepremier i minister gospodarki.

przeczytaj

Nowy Kodeks pracy idzie do kosza. PiS nie poprze propozycji przygotowanych przez Komisję Kodyfikacyjną

Zaledwie trzy tygodnie po zakończeniu prac nad nowym Kodeksem pracy, Beata Mazurek, rzeczniczka Prawa i Sprawiedliwości, ogłosiła na Twitterze, że jej partia nie poprze zmian przygotowanych przez ekspertów. To wiadomość, która ucieszyła zarówno pracodawców, jak i przedstawicieli związków zawodowych.

przeczytaj