0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

Jan Guz w Krośnie

Na zaproszenie Międzyzakładowego NSZZ Pracowników KHS „Krosno” S.A., przewodniczący Jan Guz wziął udział w obradach IX Konferencji Sprawozdawczo – Wyborczej oraz w obchodach jubileuszu 35 – lecia tej organizacji.W swoim wystąpieniu szef OPZZ nawiązał do trwających od kilku miesięcy trudnych rozmów na temat zwolnień grupowych w zakładzie.

przeczytaj

KWK Makoszowy do uratowania

Przedstawiciele kierownictwa OPZZ, przewodniczący Jan Guz i wiceprzewodnicząca Wiesława Taranowska spotkali się z delegacją związkowców z likwidowanej kopalni węgla kamiennego Makoszowy: Andrzejem Chwilukiem, Jerzym Hubką, Robertem Miśkiem, Andrzejem Burzyńskim i Piotrem Promnym.

przeczytaj

Opolska WRDS o problemach w ochronie zdrowia

Sebastian Koćwin (przewodniczący Rady OPZZ woj. opolskiego) : - 5 lutego 2018r. odbyło się posiedzenie Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego w Opolu, podczas którego przekazałem kierowanie WRDS stronie rządowej zgodnie z wcześniej ustaloną kolejnością. Samo spotkanie poświęcone było mapom potrzeb zdrowotnych Opolszczyzny i problemom służby zdrowia w naszym regionie.

przeczytaj

Ryanair ostrzega pilotów: Stawimy czoła waszym śmiesznym żądaniom

15 grudnia ubiegłego roku Ryanair poinformował, że oficjalnie zaprosił związki zawodowe pilotów w Irlandii, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Włoszech, Hiszpanii oraz Portugalii na oficjalne rozmowy. Tym samym linia uznała prawa związków zawodowych pilotów do reprezentowania ich wobec władz firmy. Zapowiada ponadto, że może rozszerzyć uznanie związków zawodowych także o personel pokładowy.

przeczytaj

Opinie i analizy

Jaki powinien być nowy Kodeks Pracy?

Trwają prace nad nowym Kodeksem Pracy. Zmiany mają być istotne zarówno dla firm, jak i dla pracowników. Mijają kolejne tygodnie prac Komisji Kodyfikacyjnej, a wciąż płyną z niej sprzeczne doniesienia. OPZZ stara się, aby nowy Kodeks Pracy przyczynił się do radykalnego ograniczenia umów cywilno-prawnych i dowartościowania umów etatowych na czas nieokreślony.

przeczytaj

W mediach

Sąd Najwyższy o pracy w szczególnych warunkach. Kierowcy ciężarówek odetchną

Kierowca samochodu ciężarowego, który ubocznie wykonywał czynności konwojenta, ładowacza lub spedytora w odniesieniu do przewożonego ładunku, może liczyć na emeryturę według „starych zasad”. Takie orzeczenie podjął 31 stycznia 2018 r. Sąd Najwyższy obradujący w składzie siedmioosobowym.

przeczytaj

Tesco zamyka trzy supermarkety na Podkarpaciu. Będą zwolnienia

Trzy z 24 sklepów Tesco na Podkarpaciu zostaną zamknięte. To supermarkety w Lubaczowie, Dębicy i Stalowej Woli. Firma zaplanowała likwidację 18 sklepów w Polsce. Jak informują związki zawodowe, pracę w skali Polski może stracić nawet 600 osób. Z tej grupy ponad 360 osób to pracownicy stanowisk podstawowych i ok. 230 – kierowniczych.

przeczytaj