0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· Newsletters
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt
Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

D z i s i a j:

Kraków: IV Europejski Kongres Mobilności Pracy;

Bruksela: posiedzenie Europejskiej Konfederacji Związków Zawodowych

OPZZ na forum międzynarodowym

Ten tydzień będzie bardzo aktywny, jeśli chodzi o działania OPZZ na forum międzynarodowym. W poniedziałek, 7 listopada, przewodniczący Jan Guz i Piotr Ostrowski, szef Wydziału Międzynarodowego OPZZ, wezmą udział w nadzwyczajnym posiedzeniu Komitetu Wykonawczego Europejskiej Konfederacji Związków Zawodowych w Brukseli, z udziałem przewodniczącego Komisji Europejskiej Jean-Claude'a Junckera.

przeczytaj

Pracownicy Fabryki Broni "Łucznik" w Radomiu otrzymają podwyżki

Przewodnicząca Związku Zawodowego Przemysłu Elektromaszynowego Janina Karcz powiedziała dziennikarzom, że trwające ponad miesiąc negocjacje między zarządem za związkami zawodowymi były trudne. Strony sporu spotykały się czterokrotnie. - Udało nam się wypracować to porozumienie, ale nie ukrywam, że na pewno oczekiwaliśmy trochę więcej - mówiła Karcz.

przeczytaj

Chorzy mundurowi dostaną pełną pensję

Służby mundurowe odzyskają przywilej 100-procentowego wynagrodzenia za czas choroby. Tak zapowiada Mariusz Błaszczak, szef Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, choć jego urzędnicy nie są w stanie powiedzieć, kiedy dojdzie do takich zmian.

przeczytaj

Szwed: Handel w niedzielę ograniczać stopniowo

- Nie możemy wprowadzać rozwiązań, które nie odpowiadają potrzebom społeczności lokalnych. Dlatego należy się poważnie zastanowić nad tym, aby w proces ograniczania lub zezwalania sprzedaży w niedzielę włączyć samorządy - mówi Stanisław Szwed, sekretarz stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

przeczytaj

Będziemy pracować tak długo, jak chce pracodawca? Chcą nowych przepisów w Kodeksie

Pomysł ma uelastycznić czas pracy. Jeśli opuścimy firmę np. po 5 godzinach, dostaniemy pensję w takiej samej wysokości, jak gdybyśmy przepracowali 8 godzin. Podobnie będzie jednak, gdy zostaniemy w pracy dłużej - wtedy pracodawca nie zapłaci nam za nadgodziny. Przewidziano jednak możliwość wymiany nadgodzin na dzień wolny w sytuacji, gdyby uzbierałoby się ich odpowiednio dużo. Taki system działa już w niektórych krajach Zachodniej Europy, m.in. w Danii, Niemczech czy Austrii.

przeczytaj