0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Biuletyn
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

Związki zawodowe dla pracujących na "śmieciówkach"

Zatrudnieni na umowach cywilnoprawnych i samozatrudnieni będą mogli się zrzeszać i tworzyć związki zawodowe. Rząd przyjął projekt nowelizacji ustawy o związkach zawodowych. Andrzej Radzikowski z OPZZ zwraca uwagę, że impulsem do nowelizacji ustawy był wyrok Trybunału Konstytucyjnego, który stwierdził, że obowiązująca obecnie ustawa jest niezgodna z ustawą zasadniczą, gdyż nie pozwala zrzeszać się zatrudnionym na tzw. śmieciówkach.− Ta zmiana jest potrzebna i ważna - podkreśla Andrzej Radzikowski.

przeczytaj

Nowy kodeks zrewolucjonizuje prawo pracy. OPZZ: "Jesteśmy krytyczni"

Rząd szykuje nam istotne zmiany w Kodeksie Pracy. Bierze się nie tylko za wynagrodzenia, ale i urlopy. Wiceminister Marcin Zieleniecki zdradził część rozwiązań proponowanych przez Komisję Kodyfikacyjną Prawa Pracy. Nie wszystkie będą na rękę pracownikom. Wśród przygotowywanych zmian są chociażby te dotyczące urlopów. - Trochę zaskakujące są dla nas propozycje przedstawiane przez wiceministra Zielenieckiego. Krytycznie do nich podchodzimy ponieważ w tym kształcie nie są one korzystne dla pracowników – przyznaje Piotr Szumlewicz, z OPZZ.

przeczytaj

"Bilans", 03.10

Podniesienie kwoty wolnej od podatku oraz rewolucja w urlopach - to główne tematy programu "Bilans" w TVN24 BiS. Gośćmi Roberta Stanilewicza byli Kaja Kwaśniewska, członkini konwentu BCC oraz doktor Liwiusz Laska, przedstawiciel OPZZ w Komisji Kodyfikacyjnej Prawa Pracy.

zobacz

Rada Ministrów podjęła decyzję. Wyższa pensja m.in. dla pełnomocnika rządu do spraw CPK

Rada Ministrów podjęła decyzję o częściowym podziale rezerwy celowej na zwiększenie wynagrodzeń w niektórych podległych rządowi instytucjach. Chodzi m.in. o pełnomocnika rządu do spraw Centralnego Portu Komunikacyjnego (w ramach budżetu ministra rozwoju i finansów), ministra gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej - na prowadzenie sekretariatu koordynującego ds. morskich w ramach grupy 16+1, a także ministra środowiska - na organizację Państwowego Gospodarstwa Wodnego "Wody Polskie". Wykorzystanie rezerwy celowej na płace ma także dotyczyć ministra kultury i dziedzictwa narodowego.

przeczytaj

Mirosław Kubicki ponownie przewodniczącym Rady OPZZ powiatu tureckiego

W związku z kończącą się kadencją Rady Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych powiatu tureckiego dnia 29 września br. odbyło się zebrania sprawozdawczo – wyborcze, w którym uczestniczyli członkowie Rady wybrani przez zakładowe organizacje związkowe. Ponadto w zebraniu uczestniczył kol. Zbigniew Bojnowski – wiceprzewodniczący Rady OPZZ Województwa Wielkopolskiego.

przeczytaj

Spotkanie Młodych Metalowców

29-30 września bieżącego roku w Warszawie, w siedzibie Federacji, miało miejsce spotkanie Młodych Metalowców. Jest to kontynuacja rozpoczętego w ubiegłym roku cyklu spotkań młodych działaczy naszej Federacji. W spotkaniu wzięło udział 21 osób reprezentujące 6 okręgów (wielkopolski, warszawski, lubelski, podkarpacki, dolnośląski, łódzki).

przeczytaj

Kuriozalne zachowanie Inspekcji Pracy. Pani Krystyna poprosiła PIP o szybką poradę, niestety mailem. I się zaczęło...

Zadała PIP mailem proste pytanie: o przysługujący jej urlop. PIP dość szybko odpisała pani Krystynie - także mailem - że nie rozpatruje korespondencji przesłanej drogą elektroniczną. Pani Krystyna trafiła do Grzegorza Ilnickiego, prawnika związku zawodowego Konfederacja Pracy działającego pod egidą OPZZ. - Wykorzystanie czasu pracy urzędników byłoby bardziej racjonalne, a życie pracownika prostsze, gdyby można było odpisać mailem: "Tak, urlop się (nie) należy" z krótkim uzasadnieniem - mówi Ilnicki.

przeczytaj