0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

D z i s i a j:

- Warszawa: posiedzenie Prezydium OPZZ;

- Katowice: posiedzenie Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego

10 marca strajk szkolny rodziców

W całej Polsce rodzice organizują szkolne lub miejscowe komitety i akcje protestacyjne, wspólnie walcząc o przyszłość swoich dzieci.

przeczytaj

ZZ "Budowlani": Migracja zarobkowa jest nieunikniona

Przewodniczący Związku Zawodowego „Budowlani" Zbigniew Janowski spotkał się z inspektor do spraw legalności zatrudnienia Państwowej Inspekcji Pracy panią Małgorzatą Kwiatkowską. W trakcie spotkania rozmawiano o problemach legalności zatrudnienia w świetle materiału przygotowanego na obrady Rady Ochrony Pracy.

przeczytaj

PG Eksploatacja: Port Gdański odpiera zarzuty związkowców

Przede wszystkim ZMPG odrzuca całkowicie zarzuty dotyczące sytuacji ekonomicznej i prawnej PGE przedstawionej w liście związkowców: - Od momentu powołania obecny Zarząd Morskiego Portu Gdańsk, realizując nadzór właścicielski, podejmuje działania porządkujące sytuację w PGE oraz działania naprawcze w związku z zaniedbaniami poprzedników, które hamowały rozwój spółki PGE.

przeczytaj

Połączenie PGG i KHW: Część związków już złożyła podpisy

Część działających w Katowickim Holdingu Węglowym (KHW) związków parafowała w poniedziałek (27 lutego) porozumienie społeczne, określające warunki połączenia holdingu z Polską Grupą Górniczą (PGG). Inne związki mają podjąć decyzję w tej sprawie do środy (1 marca) rano.

przeczytaj

Protest pracowników Warszawskiej Opery Kameralnej przeciw zwolnieniom

Pracę ma stracić 104 z 255 pracowników. Trzy związki zawodowe Warszawskiej Opery kameralnej otrzymały od p.o. dyrektora placówki Alicji Węgorzewskiej-Whiskerd pismo z informacją o planowanych zwolnieniach grupowych. Powodem jest - według kierownictwa - m.in. zadłużenie teatru i przerost zatrudnienia.

przeczytaj

Rodzice naciągają na 500+? Idą zmiany w programie

O zmiany w programie apelować będą także związkowcy. – By w 500+ zastosowano zasadę „złotówka za złotówkę”. Przynajmniej w przypadku osób samotnie wychowujących dzieci – mówi Wiesława Taranowska, wiceszefowa OPZZ. Czyli jeśli np. rodzina o 10 zł przekroczy próg dochodowy, dostałaby wtedy świadczenie niższe o 10 zł. Tylko czy uda się przekonać do tego rząd?

przeczytaj

ZUS oferował 5,3 zł/h dla ochroniarza. Kolejne firmy oszukują na płacy minimalnej

Od początku 2017 roku każdy etatowy pracownik nie może zarabiać mniej niż 13 zł brutto na godzinę (9,7 zł na rękę). Jednak jak alarmują pracownicy, którzy zgłaszają się do związków zawodowych, pracodawcy obchodzą przepisy na różne sposoby. Przykład? - ZUS w Płocku zażyczył sobie całodobowej ochrony za 5,30 zł. W takiej stawce miało być wszystko: wynagrodzenie dla pracownika, składki i marża firmy.

przeczytaj