0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

ZWIĄZKOWCY i PRACODAWCY APELUJĄ DO PREZYDENTA RP

- Jako członkowie Rady Dialogu Społecznego reprezentatywne organizacje pracodawców i związki zawodowe zwracamy się do Pana Prezydenta z wnioskiem o zawetowanie ustawy o Sądzie Najwyższym uchwalonej przez Sejm w dniu 20 lipca br.

przeczytaj

Andrzej Duda: weto dla ustaw o SN i KRS

Prezydent Polski oświadczył, że wetuje ustawy PiS o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa. Prezydent jeszcze dziś spotka się z I prezes SNMałgorzatą Gersdorf, a następnie z przewodniczącym KRS Dariuszem Zawistowskim.

przeczytaj

Referendum ws. reformy: działamy dalej

- Sejm, głosami posłów Prawa i Sprawiedliwości, zdecydował, że referendum nie będzie. Ale my działamy dalej, nie poddajemy się! – ogłosili przedstawiciele Komitetu referendalnego na wspólnej konferencji prasowej w ZNP.

przeczytaj

Związki chcą wyrównania płac Niemców, Słowaków i Czechów. Polski Volkswagen następny w kolejce?

Reiner Hoffmann, szef największej niemieckiej federacji związków zawodowych DGB wyraził wsparcie dla czeskich związków zawodowych. Chodzi o wyrównanie płac w czeskich i niemieckich fabrykach należących do Volkswagena. Czeskich związkowców do walki o wyrównanie płac z niemieckimi kolegami zmobilizował strajk w słowackich fabrykach Volkswagena. Czy w polskich fabrykach motoryzacyjnego giganta też pojawi się widmo protestów płacowych?

przeczytaj

500+ pompuje ceny mięsa

Wyższe ceny masła czy wieprzowiny to nie spisek producentów, ale efekt grubszych portfeli i większego eksportu. Zakupy w sklepach spożywczych mogą dostarczać większych niż zwykle emocji. Jak obliczył bank Credit Agricole, wieprzowina jest droższa o 11 proc. niż w czerwcu ubiegłego roku, ale to jeszcze nic w porównaniu z droższymi o jedną trzecią ogórkami czy wyższymi o jedną czwartą cenami masła i jabłek. Cukier zaś jest droższy niż przed rokiem o 12 proc.

przeczytaj