0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

35-lecie NSZZ Pracowników FCA Poland S.A. i Spółek w Bielsku-Białej

W Centrum Kongresowym Hotelu Dębowiec odbyły się uroczyste obchody 35-lecia działalności NSZZ Pracowników FCA Poland i Spółek w Bielsku-Białej, połączone z corocznym Zebraniem Delegatów.W uroczystości wziął udział przewodniczący Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych kol. Jan Guz oraz przewodniczący Federacji Związków Zawodowych Metalowcy kol. Mirosław Grzybek.

przeczytaj

Kolejna Branża wybrała delegatów na IX Kongres OPZZ

12 marca odbyło się posiedzenie Branży OPZZ „Usługi publiczne” pod kierownictwem Urszuli Michalskiej (przewodnicząca FZZ Pracowników Ochrony Zdrowie i Pomocy Społecznej). Wybrano delegatów na IX Kongres OPZZ, który odbędzie się w maju 2018 roku.

przeczytaj

OPZZ uczestniczy w dyskusji nad poprawieniem warunków pracy kierowców w Europie

W Berlinie odbyła się konferencja dotycząca sprawiedliwych warunków zatrudnienia w transporcie transgranicznym w Europie w nawiązaniu do propozycji Komisji Europejskiej zaprezentowanej 31 maja 2017 roku w ramach tak zwanego pakietu mobilności. Pakiet ten ma na celu wprowadzenie zasady „równa płaca za równą płacę w tym samym miejscu” również w stosunku do kierowców.

przeczytaj

Opinie i analizy

Urszula Michalska: Co z płacami w ochronie zdrowia?

- Wynagrodzenia w ochronie zdrowia od lat budzą emocje. Z jednej strony pozorne zadowolenie wybranych, w miarę dobrze zarabiających grup zawodowych w tym sektorze, z drugiej głodowe i urągające ludzkiej godności pensje większości, w licznych przypadkach z dodatkiem wyrównawczym do minimalnego wynagrodzenia. Praca w ochronie zdrowia ma być misją i służbą – tak słyszymy od lat. Ale misja i służba nie wystarczą do godziwego życia. Dlatego OPZZ od dawna dopomina się o regulacje wzrostu wynagrodzeń pracowników ochrony zdrowia dla wszystkich pracujących w tym sektorze.

przeczytaj

W mediach

Związkowcy w PGG: Podwyżki dla górników albo spór zbiorowy

Związki zawodowe zażądały 10-procentowych podwyżek dla pracowników Polskiej Grupy Górniczej. Jeśli do środy, 13 marca, zarząd spółki nie dogada się w kwestii wynagrodzeń, związkowcy wejdą w spór zbiorowy z przedsiębiorstwem. Z postulatem podwyższenia płac związki wystąpiły do zarządu w czwartek, 8 marca. Podpisali się pod nim działacze dwunastu działających w PGG central związkowych. Domagają się wzrostu średniego wynagrodzenia o 10 proc.

przeczytaj

Nieoczekiwany skutek zakazu handlu: Bunt inspektorów pracy

Dzięki zakazowi handlu tysiące pracowników zyskało wolne niedziele. Ale jednocześnie w niektóre takie dni swoje obowiązki muszą wykonywać inspektorzy pracy, bo to oni mają sprawdzać, czy nie dochodzi do naruszeń nowego prawa. W każdym powiecie ma dyżurować co najmniej jeden. Zdaniem Związku Zawodowego Pracowników Państwowej Inspekcji Pracy (ZZPPIP) prowadzi to do naruszenia prawa, bo inspektorzy mogą pracować w niedziele, ale tylko w wyjątkowych przypadkach. A systematyczne sprawdzanie sklepów w każdy taki dzień wolny od handlu wyjątkiem nie jest.

przeczytaj

Sebastian Koćwin nowym – starym przewodniczącym Rady OPZZ Województwa Opolskiego. Został wybrany jednogłośnie

- Tam, gdzie działają związki zawodowe, w większym stopniu jest przestrzegane prawo pracy, mamy możliwość wpływania na politykę wynagrodzeń, przeciwdziałać mobbingowi i dyskryminacji - ocenia Sebastian Koćwin, który w piątek został po raz kolejny wybrany na przewodniczącego Rady Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych Województwa Opolskiego.

przeczytaj