0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

OPZZ: sprzeciwiamy się bezprawnej inwigilacji!

Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych wyraża sprzeciw wobec bezprawnych praktyk inwigilowania i podsłuchiwania pracowników i związkowców Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych.

przeczytaj

Piotr Woyciechowski odwołany z funkcji prezesa PWPW

Rada Nadzorcza Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych odwołała Piotra Woyciechowskiego z funkcji prezesa zarządu - podała w poniedziałkowym komunikacie spółka. Dziennik "Fakt" jak i radio RMF FM donosiły o nagrywaniu prywatnych rozmów pracowników i związkowców PWPW. Oświadczenie w sprawie sytuacji w PWPW wydało Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych. Czytamy w nim między innymi: - Wolność organizowania się pracowników i działania w związkach zawodowych stanowi jeden z filarów demokratycznego państwa prawa i nie ma zgody na jej ograniczanie.

przeczytaj

Porozumienie Zawodów Medycznych zapowiada rozszerzenie strajku

- Porozumienie Zawodów Medycznych, największa organizacja skupiająca pracowników ochrony zdrowia, przejmuje protest głodowy rezydentów i przekształca w protest głodowy PZM w całym kraju - powiedział szef komitetu protestacyjnego PZM Tomasz Dybek.

przeczytaj

Awans zawodowy a ocena moralności

- Związek domaga się wycofania projektu nowelizacji Karty nauczyciela procedowanego razem z nową ustawą o finansowaniu zadań oświatowych. Nauczyciele nie chcą „prezentu” w postaci powiązania ich awansu zawodowego z oceną moralności. Ocena moralności w miejscu pracy może prowadzić do nadużyć, a nawet do dyskryminacji ze względu na poglądy czy przekonania religijne - czytamy w liście prezesa ZNP do minister edukacji.

przeczytaj

ZNP za dotychczasowym systemem oceniania nauczycieli

ZNP domaga się wycofania z procedowanego obecnie w Sejmie projektu ustawy o finansowaniu zadań oświatowych zapisów nowelizujących Kartę Nauczyciela. W projekcie rozporządzenia do ustawy, nad którą pracuje Sejm, wymieniono 17 szczegółowych kryteriów, jakie mają być brane pod uwagę przy ocenie pracy nauczyciela stażysty, czyli nauczyciela na najniższym stopniu awansu zawodowego, ubiegającego się o wyższy stopień. Obok kryteriów dotyczących sfery merytorycznej pracy nauczyciela, znalazło się kryterium brzmiące: "Prezentowanie postawy moralnej i etyczne postępowanie nauczyciela".

przeczytaj

Zakaz handlu w niedzielę. "Powstaje bubel prawny"

Andrzej Arendarski: - Coraz większe zamieszanie w pracach nad projektem zakazu handlu w niedzielę to kolejny dowód, że jest to pomysł nieprzemyślany, a jego wdrożenie może wprowadzić więcej zamętu niż korzyści. W toczonej w ostatnich miesiącach dyskusji nad projektem obnażono jego słabości i pokazano liczne absurdy, do których może doprowadzić jego wdrożenie.

przeczytaj

O prawach pracowniczych w organach wymiaru sprawiedliwości

Przewodniczący OPZZ, Jan Guz spotkał się z przewodniczącą NSZZ Pracowników Wymiaru Sprawiedliwości , Elżbietą Szmidt i towarzyszącymi jej działaczkami związku. Rozmawiano o trudnej sytuacji materialnej, w szczególności pracowników powołanych do czynności pomocniczych w sprawowaniu wymiaru sprawiedliwości.

przeczytaj