0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Biuletyn
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

Kosztowna reforma edukacji

Minister Anna Zalewska przez wiele miesięcy przekonywała, że reforma edukacji będzie bezkosztowa. Okazuje się jednak, że, zgodnie z diagnozami Związku Nauczycielstwa Polskiego, minister myliła się. Miasta i gminy musiały wyłożyć potężne pieniądze na jej realizację, a teraz żądają zwrotu wydatków.

przeczytaj

Strajkowali piloci Air France

22 lutego, w czasie ferii zimowych w największych miastach Francji, strajkowali piloci Air France oraz personel pracujący w powietrzu i na ziemi.Odwołano blisko połowę lotów na dalekich trasach, siedemdziesiąt pięć procent na średnich i osiemdziesiąt pięć procent na krótkich, w tym krajowych.

przeczytaj

Opinie i analizy

Duże zróżnicowanie płacy minimalnej w UE

Europejski Urząd Statystyczny przedstawił dane na temat płacy minimalnej w Unii Europejskiej na początku bieżącego roku. Wynika z nich, że państwa UE są bardzo zróżnicowane odnośnie wysokości minimalnego wynagrodzenia. Na początku bieżącego roku 22 z 28 krajów UE miało ustawowo określoną płacę minimalną. Nie mają jej Dania, Austria, Włochy, Szwecja, Finlandia i Cypr, które w większości przypadków ustalają płace minimalne na poziomie branżowym.

przeczytaj

W mediach

Łuków. Pracownicy DPS pikietują, starosta bierze urlop

Już po raz trzeci pracownicy Domu Pomocy Społecznej w Ryżkach wyszli na ulice protestować. W czwartek (22.02) pikietowali przed budynkiem Starostwa Powiatowego w Łukowie. Spotkania z Januszem Kozłem nie doczekali się. Starosta Łukowski... wziął na ten dzień urlop.

przeczytaj

Głos: Pani minister, czy nie jest Pani wstyd?

Czy tak po prostu, po ludzku, nie jest Pani wstyd? – zapytał Andrzej Kupczak, nauczyciel z Oławy w liście otwartym do minister edukacji. I załączył ofertę pracy dla sprzedawcy w sklepie z wynagrodzeniem 3250 zł. „O 101 zł więcej niż dzisiaj otrzymuje profesor oświaty w szkole i o 956 zł miesięcznie więcej niż nauczyciel, z tytułem magistra, rozpoczynający pracę” – napisał. Według projektu rozporządzenia Anny Zalewskiej od kwietnia pensja zasadnicza nauczycieli ma wzrosnąć tylko od 95 do 168 zł. Czytaj w Głosie Nauczycielskim nr 8 z 21 lutego br.

przeczytaj