0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

D z i s i a j:

Warszawa: posiedzenie Rady OPZZ

Referendum w KWK Makoszowy

Odbyło się referendum wśród pracowników kopalni Makoszowy. 98 proc. górników opowiedziało się za pozostaniem w Makoszowych, zaś frekwencja wyniosła 84 proc.

przeczytaj

JSW: Zmiana porozumienia ze związkami zawodowymi niemożliwa

Jakiekolwiek zmiany w porozumieniu ze stroną społeczną z września 2015 roku są bardzo niebezpieczne dla firmy i niosą ze sobą niebezpieczeństwo zerwania umowy przez banki i konieczność natychmiastowej spłaty zadłużenia, poinformowała Jastrzębska Spółka Węglowa (JSW). - W tym momencie nie możemy sobie pozwolić na wywracanie porozumienia, które chroni nas przed upadłością - powiedział prezes Tomasz Gawlik.

przeczytaj

OPZZ, Manifest Młodych: Nie mamy urlopu, ani wynagrodzenia za nadgodziny

Zakazu bezpłatnych staży i praktyk, automatycznej zamiany umów śmieciowych na umowy na czas nieokreślony, a także podniesienia płac w budżetówce – tego domagają się młodzi związkowcy OPZZ.

przeczytaj

Ukraińcy w Polsce. Dyskusja w studio TVN24 BiS

Jan Guz, przewodniczący OPZZ boleje nad tym, że tylko ok. 130 tys. Ukraińców pracujących w Polsce jest ubezpieczonych. - Mało Ukraińców jest zatrudnionych w oparciu o umowę o pracę, są na rożnego rodzaju umowach "śmieciowych". Są bardzo często wykorzystywani, nie są w pełni opłacani i przez to psują rynek pracy. Jeżeli na tej samej ulicy są dwie firmy, a jedna korzysta z tańszego pracownika i ma tańszy produkt, to ta firma powoduje dumping socjalny lub ekonomiczny - podkreśla.

przeczytaj

Andrus, Mann i Niedźwiecki u prezes Polskiego Radia. Mann dowiedział się, że ma... braki warsztatowe

Siedmioro dziennikarzy, w tym trójka najbardziej znanych głosów i osobowości Programu 3 Polskiego Radia - Artur Andrus, Wojciech Mann i Marek Niedźwiecki - zaniosło w poniedziałek prezes Polskiego Radia SA list w obronie zwalnianych kolegów. - Oburza nas, że szefowie Związku Zawodowego Dziennikarzy i pracowników Programu Trzeciego i Drugiego Polskiego Radia stracili pracę, wykonując swoje obowiązki jako przedstawiciele Związku Zawodowego. Nie godzimy się na to, by za takie działania wyciągano konsekwencje wobec ludzi, którzy nas reprezentują. Cała sytuacja w złym świetle stawia Polskie Radio – czytamy w liście.

przeczytaj

Projekt ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele niespójny z Kodeksem pracy

Obywatelski projekt ograniczenia handlu w niedzielę budzi wątpliwości branży handlowej. Przeciwko niemu są właściciele sklepów, stacji benzynowych, a nawet samoobsługowych maszyn sprzedających przekąski. – Projekt ustawy o zakazie handlu w niedzielę jest niespójny z przepisami Kodeksu pracy – dodaje Robert Stępień, radca prawny.

przeczytaj

OPZZ na Ogólnopolskim Konkursie Poprawy Warunków Pracy

Uroczyste wręczenie nagród i wyróżnień laureatom Ogólnopolskiego Konkursu Poprawy Warunków Pracy odbyło się w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, które od 44 edycji jest organizatorem konkursu. Głównym współorganizatorem inicjatywy jest Centralny Instytut Ochrony Pracy – Państwowy Instytut Badawczy. OPZZ jest jedną z instytucji współpracujących na rzecz promowania idei konkursu.

przeczytaj