0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Biuletyn
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

Wystąpienie Federacji ZZSM do Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Joachima Brudzińskiego

Poniżej publikujemy wystąpienie Federacji Związków Zawodowych Służb Mundurowych do Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Joachima Brudzińskiego.

przeczytaj

Spotkanie oświatowych związków

Prezes ZNP, Sławomir Broniarz zaprosił szefów pozostałych związków zawodowych działających w oświacie: Ryszarda Proksę (oświatowa „S”), Sławomira Wittkowicza (FZZ), Tadeusza Pisarka (NSZZ Pracowników Schronisk dla Nieletnich i Zakładów Poprawczych) na spotkanie 16 stycznia w celu omówienia kwestii wzrostu płac pracowników oświaty w roku 2018.

przeczytaj

Opinie i analizy

MEDIA: MEN rezygnuje z oceny moralności?

„Pedagodzy nie będą oceniani z postaw moralnych”– pisze 15 stycznia „Dziennik Gazeta Prawna”. Doniesienia DGP są zaskakujące, ponieważ nic nam nie wiadomo, aby resort edukacji wycofał się ze swojego – bardzo kontrowersyjnego i krytykowanego – pomysłu, by nauczyciele byli oceniani z postaw moralnych i etycznych.

przeczytaj

W mediach

Nowe typy umów o pracę, umowy zlecenia mają zniknąć

Choć Komisja Kodyfikacyjna Prawa Pracy nie zakończyła jeszcze prac nad projektem, już wiadomo, że pojawią się nowe rodzaje kontraktów: na pracę sezonową i na pracę dorywczą. Komisja proponuje, aby nie trzeba było uzasadniać ich wypowiedzenia, a okres potrzebny na rozstanie był krótszy niż obecnie. Takie umowy miałyby zastąpić stosowane powszechnie i nadużywane zlecenia. – Podobne rozwiązania wprowadzono we Włoszech. Nie sprawdziły się. Destabilizują życie pracowników, a przecież powinniśmy dążyć do bezpieczeństwa socjalnego. Mnoży się rodzaje umów, zamiast dążyć do uproszczenia prawa – ocenia Andrzej Radzikowski, wiceprzewodniczący OPZZ.

przeczytaj

Różnice w zarobkach kobiet i mężczyzn w Polsce - jak je przezwyciężyć?

8 proc. - tyle, wg. GUS, mogą wynosić różnice w wysokości płac kobiet i mężczyzn na tych samych stanowiskach. - To przede wszystkim niezgodne z Konstytucją - mówił w Czwórce Piotr Szumlewicz z OPZZ. Jak tłumaczył, za niższe płace kobiet od mężczyzn odpowiada głównie model rodziny i tradycyjne role społeczne, w których coraz silniej funkcjonujemy.

przeczytaj

Zakaz handlu w niedziele: Pracownicy będą pracować dłużej w tygodniu

Sieć outletów Factory planuje przedłużyć godziny otwarcia sklepów w tygodniu. To efekt zbliżającego się zakazu handlu w niedzielę. Podobnego posunięcia nie wyklucza siec Biedronka. Od 2 stycznia sklepy Factory w piątki i soboty będą czynne od 9 do 22. Popularna sieć outletów była czynna do tej pory w godzinach od 10 do 21.

przeczytaj

Wielka Brytania: Nauczyciele proszą o pomoc - nie stać ich na czynsz

Zajmująca się udzielaniem pomocy charytatywnej nauczycielom w Wielkiej Brytanii organizacja Education Support Partnership (ESP) alarmuje, że od kwietnia do listopada 2017 roku liczba wniosków o taką pomoc zwiększyła się o 40 proc. w stosunku do analogicznego okresu w 2016 roku - informuje "The Independent". Coraz więcej nauczycieli ma problem z opłaceniem czynszu i pokryciem kosztu dojazdu do pracy - informuje brytyjski dziennik.

przeczytaj