0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Biuletyn
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

D z i s i a j:

Posiedzenie Rady OPZZ województwa zachodniopomorskiego

Manifestacja Pracowników Ochrony Zdrowia

24 września br. ulicami Warszawy przeszła kilkunastotysięczna manifestacja pracowników ochrony zdrowia. Organizatorem było Porozumienie Zawodów Medycznych. W przemarszu wzięły udział branżowe organizacje członkowskie OPZZ.

przeczytaj

Minister zdrowia wygwizdany na manifestacji Porozumienia Zawodów Medycznych

Minister Zdrowia dołączył do protestujących na scenie na Placu Konstytucji, koło godziny po tym, jak przedstawiciele białego personelu doszli z Placu Zamkowego na miejsce manifestacji. – W ciągu ostatnich ośmiu lat państwo postanowiło się wycofać z odpowiedzialności za służbę zdrowia zastępując ją dziką komercjalizacją i prywatyzacją – mówił ze sceny, prowokując gwizdy zebranych. „Komunizm już się skończył" – krzyczeli młodzi lekarze z transparentem „Porozumienia rezydentów".

przeczytaj

VII Polsko-Niemieckie Forum Związków Zawodowych

W Gdańsku zakończyło się VII Polsko-Niemieckie Forum Związków Zawodowych, w którym uczestniczyli przedstawiciele DGB, OPZZ, Forum ZZ i NSZZ „Solidarność".

przeczytaj

Reiner Hoffmann o Brexicie: w każdym kryzysie kryje się szansa

W każdym kryzysie kryje się szansa – mówił w Gdańsku szef Niemieckiego Zrzeszenia Związków Zawodowych Reiner Hoffmann zapytany o to, czy Brexit może sprzyjać budowaniu Europy socjalnej. Jego zdaniem związki zawodowe powinny spróbować wykorzystać tę szansę.

przeczytaj

PIKIETY ZNP 10 października

W związku z negatywnymi konsekwencjami reformy edukacji minister Anny Zalewskiej, polegającymi m.in. na likwidacji gimnazjów, Związek Nauczycielstwa Polskiego organizuje 10 października pikiety w 16 miastach wojewódzkich. Pikiety odbędą się przed gmachami urzędów wojewódzkich. Ich organizatorami są Zarządy Okręgów ZNP.

przeczytaj

Nie wszystkie gimnazja dostaną pieniądze na przekształcenie w podstawówki

W rezerwie budżetowej są pieniądze na dostosowanie gimnazjów do potrzeb szkół podstawowych - mówiła we wtorek minister edukacji Anna Zalewska. Przekonywała, że większość gimnazjów nie wymaga dostosowania, a problem dotyczy jedynie 2150 szkół.

przeczytaj

Protest ws. przekazania KWK Krupiński

Wycofania się z planów przekazania kopalni Krupiński do Spółki Restrukturyzacji Kopalń żądają od zarządu Jastrzębskiej Spółki Węglowej tamtejsze związki zawodowe. Strona społeczna postuluje, aby ostateczna decyzja w sprawie przyszłości kopalni została podjęta dopiero po analizie sytuacji ekonomicznej przedsiębiorstwa na koniec 2017 roku. - Jeżeli wówczas okaże się, że sytuacja nadal nie rokuje szans na poprawę, to trudno - zgodzimy się na przejście do SRK - mówią związkowcy.

przeczytaj

Uroczyste obchody złotego jubileuszu Związku Zawodowego "Siarkpolu" Grzybów (ZDJĘCIA)

Obchody miały uroczysty charakter. Wydarzenie stało się okazją do odznaczenia Sztandaru, czego dokonała Elżbieta Drogosz – Przewodnicząca Rady Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych Województwa Świętokrzyskiego oraz Janusz Jerzy Gołąb – Dyrektor Wydziału Organizacyjnego Biura Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych jak również Sekretarz Prezydium Rady Dialogu Społecznego Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych.

przeczytaj