0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

Sprawa w martwym punkcie?

Brak rzetelnych i merytorycznych rozmów Zarządu Portu Gdańsk z organizacjami społecznymi działającymi w spółce zależnej Port Gdański Eksploatacja S.A. doprowadził do eskalacji konfliktu. Rada OPZZ woj. pomorskiego i Wolny Związek Zawodowy Pracowników Gospodarki Morskiej od początku wspierają związkowców z Portu Gdańskiego w działaniach na rzecz ochrony miejsc pracy i ratowania zakładu.

przeczytaj

Poparcie dla prof. Majchrowskiego

Prezydium Rady OPZZ woj. małopolskiego przyjęło uchwałę wyrażającą poparcie kandydatury prof. Jacka Majchrowskiego na urząd Prezydenta Miasta Krakowa na kadencję 2018 – 2023.Prezydium uznało, że dotychczasowa praca prof. Majchrowskiego jako prezydenta Krakowa, przyniosła wiele pozytywnych efektów dla rozwoju miasta, a także powstania wielu miejsc pracy w Krakowie i okolicznych powiatach.

przeczytaj

Opinie i analizy

Prezydium RSZW i N o reformie Gowina

Prezydium Rady Szkolnictwa Wyższego i Nauki Związku Nauczycielstwa Polskiego, na posiedzeniu 12 czerwca br. przyjęło stanowisko w sprawie projektu ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce.

przeczytaj

Prawa pracownika: Polska wypada przeciętnie

Kilka dni temu Międzynarodowa Konfederacja Związków Zawodowych (ITUC) opublikowała coroczny raport o prawach pracownika, Global Rights Index 2018. Polska widnieje w środku stawki obok Wielkiej Brytanii i krajów południowoamerykańskich i afrykańskich.

przeczytaj

W mediach

"Czarny protest" w Banku Pekao SA. "Chcemy normalności"

Żądamy: realnego wzrostu wynagrodzeń w stosunku do wyników banku, zaprzestania nierealnych planów sprzedażowych, przywrócenia dialogu społecznego w banku, zaprzestania aroganckiego i przedmiotowego traktowania podwładnych - napisali protestujący w mailu rozesłanym do pracowników. Skarżą się m.in. niespójne procedury, brak szacunku wobec pracowników i ich zastraszanie.

przeczytaj

Prezes Orlenu spotkał się ze związkowcami Lotosu

Do spotkania doszło trzy miesiące po monicie ze strony Rady Pracowników i czterech organizacji związkowych Lotosu, m.in. Międzyzakładowego Związku Zawodowego Pracowników Ruchu Ciągłego (MZZPRC) i Związku Zawodowego Inżynierów i Techników (ZZIT) Grupy Lotos. Odbyło się ono na terenie rafinerii w Gdańsku, w obecności prezesa Lotosu Mateusza Boncy. - Niestety to spotkanie nie spełniło naszych oczekiwań, usłyszeliśmy w zasadzie jedynie ogólniki - powiedział Andrzej Trzciński, przewodniczący ZZIT.

przeczytaj

Carrefour w Belgii zwolni mniej osób, ale porozumienie ze związkowcami nadal pod znakiem zapytania

Zwolnienia mają zostać przeprowadzone poprzez dobrowolne rozwiązanie stosunku pracy i możliwość przejścia na wcześniejszą emeryturę dla osób w wieku 56 lat i starszych. Ponadto uratowano by 233 miejsca pracy, unikając zamknięcia mniejszych sklepów. Porozumieniu zagraża jeden zapis: klauzula, że ​​pracownicy mogą przejść na wcześniejszą emeryturę w wieku 56 lat, otrzymując 95 proc. swoich poprzednich zarobków. Na to zgodę musi wyrazić belgijski rząd.

przeczytaj