0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· Newsletter OPZZ
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt
Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

Dzisiaj: posiedzenia Rad OPZZ województw lubuskiego i wielkopolskiego

Mazowsze i Warszawa – razem czy osobno

Posiedzenie Rady OPZZ województwa mazowieckiego (14.03.) z udziałem marszałka Adama Struzika i przewodniczącego konfederacji, Jana Guza zdominowała dyskusja o rządowych propozycjach podziału województwa i jego konsekwencjach.

przeczytaj

Nowe władze FZZ Pracowników Dróg Żelaznych

W dniach 10-11.03.br w Pruszkowie odbyła się III Konferencja Delegatów Federacji Związków Zawodowych Pracowników Dróg Żelaznych, na której wybrano nowe władze Federacji ZZPDŻ.

przeczytaj

Górnicy bez porozumienia. Trudne rozmowy o górnictwie i pieniądzach trwają

Negocjacje w Kompanii Węglowej zostały przedłużone o kolejny tydzień. Wczorajsze spotkanie w Kompanii Węglowej też nie przyniosło rozstrzygnięć ws. "średniówek". Omal nie podpisano protokołu rozbieżności. Obie strony zdecydowały się spotkać za tydzień.

przeczytaj

Wniosek o 500 zł na dziecko ma błędy

Pomyłki, które pojawiły się we wzorach dokumentów potrzebnych do uzyskania świadczenia wychowawczego, nie mają wpływu na ich przyznanie. Samorządy powinny jednak informować rodziców, jak je prawidłowo składać.

przeczytaj

NIK: W urzędach i sądach królują umowy śmieciowe. Trzeba to ograniczyć

NIK przeprowadził kontrolę pt. "Zlecanie podstawowych organów władzy publicznej". Z 14 skontrolowanych instytucji wszystkie zawierały umowy zlecenia i o dzieło. Najwięcej Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Ministerstwo Środowiska.

przeczytaj

Opłaca się łamać prawa pracowników

Z danych Państwowej Inspekcji Pracy (PIP) wynika, że średnia kara orzeczona przez sąd wynosi 2 tys. zł, czyli jest nieznacznie wyższa od mandatów nakładanych przez inspektorów PIP.

przeczytaj

Państwowa Inspekcja Pracy pojawi się w firmie bez zapowiedzi

Powrót niezapowiedzianych inspekcji deklaruje Główny Inspektor Pracy Roman Giedrojć. Jego zdaniem, pozwoli to na lepszą kontrolę pracodawców, bo obecnie kontrole są sparaliżowane, chociażby przez konieczność uprzedzania firm o zamiarze ich przeprowadzenia.

przeczytaj