0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

Jarnołtówek: posiedzenie Rady Krajowej Federacji Związków Zawodowych Pracowników Ochrony Zdrowia i Pomocy Społecznej

z przewodniczącymi Rad Wojewódzkich Federacji

Warszawa: posiedzenie Rady Rynku Pracy

O ile wzrosną płace i emerytury w 2018 roku?

Każdego roku, do 10 maja, rząd przedstawia partnerom społecznym wstępną prognozę wielkości makroekonomicznych stanowiących podstawę do prac nad projektem ustawy budżetowej na rok następny. Tym samym rozpoczyna się długi proces negocjacji wzrostu wynagrodzeń, w tym minimalnego wynagrodzenia i płac w sferze budżetowej oraz emerytur i rent. Pierwsze spotkanie negocjacyjne w tej sprawie odbyło się 15 maja br. w Radzie Dialogu Społecznego.

przeczytaj

Dotacje dla uczelni. Dobry algorytm?

W Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego odbyły się rozmowy dotyczące algorytmu podziału dotacji dla uczelni oraz spraw pracowniczych w kontekście planowanej reformy szkolnictwa wyższego. W obradach wzięli udział przedstawiciele OPZZ z wiceprzewodniczącym konfederacji, Andrzejem Radzikowskim.

przeczytaj

Misja MFW w OPZZ

Jan Guz, przewodniczący OPZZ i Norbert Kusiak, dyrektor Wydziału polityki gospodarczej i funduszy strukturalnych OPZZ spotkali się 16 maja br. z przedstawicielami Międzynarodowego Funduszu Walutowego. Jak co roku misja MFW ma na celu zapoznanie się z aktualną sytuacją gospodarczą Polski i z planami w zakresie polityki gospodarczej, budżetowej i monetarnej.

przeczytaj

Utrudnienia na drogach przez protest. "Prosimy kierowców o cierpliwość"

Do dwóch godzin mogą się wydłużyć kontrole pojazdów w czasie trwającego w tym tygodniu protestu ostrzegawczego Związku Zawodowego Inspekcji Transportu Drogowego. Akcja protestacyjna rozpoczęła się w poniedziałek. Jak powiedział podczas wtorkowej konferencji prasowej w Łodzi przewodniczący Rady Krajowej Związku Zawodowego Inspekcji Transportu Drogowego Hubert Jóźwik, w całej Polsce przyłączyło się do niej 367 z ok. 400 inspektorów wykonujących czynności na drogach. Inspektorzy ITD chcą zyskać uprawnienia służb mundurowych oraz domagają się podwyżek.

przeczytaj

Emerytury i renty mundurowych w rękach archiwistów IPN. Bez weryfikacji

Decyzje o obniżce emerytur i rent kilkudziesięciu tysięcy byłych policjantów, funkcjonariuszy służb specjalnych, mundurowych oraz ich rodzin zależą wyłącznie od opinii archiwistów z IPN. Ich orzeczeń MSWiA nie zamierza weryfikować.

przeczytaj

"Apteka dla aptekarza" bez weta prezydenta. Wątpliwości nawet w kręgach rządowych

Od samego początku ustawa ”apteka dla aptekarza” budziła liczne wątpliwości, które wyrażali nawet posłowie Prawa i Sprawiedliwości. Wielu komentatorów twierdziło, że jej zapisy ograniczają konkurencyjność i sprzyjają aptekarskiemu lobby, a nie konsumentom. Również prezydent Andrzej Duda wysyłał sygnału świadczące o tym, że się waha. Spekulowano czy dojdzie do pierwszego prezydenckiego weta, jednak podczas poniedziałkowej wieczornej dyskusji w Kancelarii Prezydenta zapadła decyzja o złożeniu podpisu.

przeczytaj

Czekamy na analizy prawne ws. wniosku o referendum dot. reformy edukacji

- Jako poprawne oceniono 562 tys. z 570 tys. weryfikowanych podpisów - odpowiednie dokumenty z tej części prac zostały złożone do marszałka Sejmu. Nadal oczekujemy na wewnątrzkancelaryjne analizy formalno-prawne złożonego wniosku referendalnego, które powinny pojawić się do 18 maja - powiedział we wtorek dyrektor Centrum Informacyjnego Sejmu Andrzej Grzegrzółka.

przeczytaj

Adrian Zandberg o walce ze śmieciowym zatrudnieniem

– Wysoki wzrost gospodarczy i niski poziom bezrobocia to idealny moment, by wprowadzić w Polsce system bezpieczeństwa socjalnego na poziomie europejskim. Niskim kosztem można by zreformować system ubezpieczenia bezrobotnych, ponieważ teraz tylko co piąty bezrobotny ma prawo do zasiłku. Rządzący cały czas mówią, że na takie reformy nie ma czasu – powiedział Adrian Zandberg z partii Razem.

przeczytaj


zobacz

OPZZ na kongresie norweskiej konfederacji związków zawodowych LO

W dniach od 8 do 12 maja br. w stolicy Norwegii, odbył się kongres największej norweskiej konfederacji związków zawodowych LO. OPZZ reprezentował Adam Rogalewski, specjalista ds. międzynarodowych. Oprócz przedstawicieli Polski, w kongresie brało udział przeszło 60 gości zagranicznych z 40 krajów. Kongres LO podobnie jak OPZZ odbywa się co cztery lata i jako najważniejsze ciało statutowe organizacji, wybiera władze i decyduje o jej przyszłej działalności.

przeczytaj