0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Biuletyn
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

Przegląd informacji związkowych, prawnych i gospodarczych

Aktualności

Posiedzenie Prezydium OPZZ 13.11.18

13 listopada 2018r. odbyło się posiedzenie Prezydium OPZZ. Na wstępie, po przyjęciu przez członków porządku obrad, Przewodniczący OPZZ Jan Guz poinformował zebranych o działaniach swoich i biura OPZZ „Od Prezydium do Prezydium: 27 sierpnia 2018 r. do 9 listopada 2018 r.”

Przeczytaj

Adam Rogalewski - Konferencja KE i MOP o pracownikach domowych
Nazywam się Adam Rogalewski Jestem pracownikiem działu międzynarodowego OPZZ i członkiem EKES-u, gdzie byłem sprawozdawcą opinii w sprawie pracowników opieki domowej. Był to pierwszy europejski dokument na ten temat. Przeczytaj.

Szkolenie dla Społecznych Inspektorów Pracy w Głuchołazach

W dniach 15-16 listopada 2018r. Rada OPZZ Województwa Opolskiego organizuje szkolenie dla Społecznych Inspektorów Pracy w Głuchołazach. W programie szkolenia, w którym bierze udział grupa około 40 osób, znajdują się między innymi zagadnienia związane z psychologicznymi aspektami ustalania przez zespół powypadkowy okoliczności i przyczyn wypadków przy pracy oraz RODO w pracy SIP. Przeczytaj.

Inauguracyjne posiedzenie Komisji Młodych OPZZ

9 listopada w siedzibie Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych odbyło się inauguracyjne posiedzenie Komisji Młodych OPZZ.

W pierwszej części spotkania przewodniczący Jan Guz przywitał zebranych, opowiedział o strukturach i sposobie działania OPZZ oraz najważniejszych inicjatywach centrali i Programie Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych na lata 2018 – 2022. Przeczytaj.

Sukces ZNP! Wycofanie regulaminów oceny pracy nauczycieli!
Po długich negocjacjach Minister Edukacji Narodowej przychyliła się do postulatów ZNP dotyczących konieczności wycofania z systemu prawnego regulaminów oceny pracy nauczycieli. Przeczytaj.

Posiedzenie Dolnośląskiej Komisji Rewizyjnej
W dniu 13.11.2018 r.odbyło się we Wrocławiu posiedzenie Dolnośląskiej Komisji Rewizyjnej. Tematem posiedzenia była kontrola działalności finansowej i merytorycznej Rady wojewódzkiej OPZZ oraz przyjęcie opinii w sprawie projektu planu przychodów i wydatków Rady na 2019 r. Przeczytaj.

Opinie i analizy

Ceny prądu mogą pójść w górę
OPZZ zajęło negatywne stanowisko w kwestii obciążenia gospodarstw domowych kosztami pomocy, którą państwo chce udzielić przemysłowi energochłonnemu i w tej części negatywnie zaopiniowało projekt rozporządzenia ministra energii zmieniającego rozporządzenie w sprawie szczegółowych zasad kształtowania i kalkulacji taryf rozliczeń w obrocie energią elektryczną. Równocześnie przekazaliśmy ministrowi energii uwagi naszej organizacji członkowskiej tj. Zrzeszenia Związków Zawodowych Energetyków w kwestii m. in. postulowanych zmian w przepisach dotyczących konta regulacyjnego oraz kalkulacji taryf dla operatorów systemów elektroenergetycznych, wnosząc o ich uwzględnienie w dalszych pracach legislacyjnych. Przeczytaj.

OPZZ w mediach

Nowa Płaca Minimalna 2019. Najniższa krajowa BRUTTO I NETTO Co się zmieni? 15.11.2018 NOWE STAWKI - Ile na godzinę od 2018 roku

Płaca Minimalna w 2019 roku. Ile wyniesie najniższa krajowa w 2019 roku i co się zmieni od 1 stycznia. Sprawdzamy jaka będzie płaca minimalna w 2019 i o ile wzrośnie w 2019 roku. Płaca minimalna w przyszłym roku wzrośnie jednak trzeba wiedzieć o ile. Wysokość wynagrodzenia jest podawana w dzienniku urzędowym do 15 września. Wiemy już prawdopodobnie ile wyniesie wynagrodzenie minimalne w przyszłym roku. Podajemy wynagrodzenie minimalne brutto oraz netto. 2.11.2018 Przeczytaj.

TK: zniesienie limitu składek na ZUS niezgodne z konstytucją
Trybunał Konstytucyjny orzekł w środę, że nowelizacja ustawy dotycząca zniesienia górnego limitu składek na ZUS jest niezgodna z konstytucją. Zakwestionował też tryb prac nad nowymi przepisami, zwłaszcza przebieg głosowania w Senacie.Przeczytaj.

Na waloryzacji zyskają najbiedniejsi emeryci

Od 1 marca przyszłego roku osoby pobierające renty i emerytury mają zagwarantowane zwiększenie świadczenia o 70 zł. Taką zmianę zakłada projekt nowelizacji ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych oraz niektórych innych ustaw, który został wpisany do harmonogramu prac rządu na ten rok..Przeczytaj.