0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

Czy 2080 zł to dobra propozycja?

Stosownie do art. 2 ust. 2 ustawy z dnia 10 października 2002 r. o minimalnym wynagrodzeniu za pracę, minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska przekazała Radzie Dialogu Społecznego przyjętą przez Radę Ministrów propozycję minimalnego wynagrodzenia za pracę od 1 stycznia 2018 r. w wysokości 2 080 zł oraz propozycję wysokości minimalnej stawki godzinowej (13,50 zł).Oznacza to, że rząd chciałby, aby płaca minimalna w 2018 r. wzrosła o 80 zł (4 proc.) w stosunku do 2017 r. Z treścią otrzymanego przez OPZZ dokumentu można zapoznać się TUTAJ

Co sądzicie o tej propozycji? Czekamy na Wasze opinie do dnia 26 czerwca 2017 roku. Można kierować je na adres e-mail: bobrowski@opzz.org.pl

Nie ma porozumienia w sprawie wykonania budżetu za 2016 rok

W Centrum Partnerstwa Społecznego „Dialog" odbyło się posiedzenie Zespołu problemowego ds. budżetu, wynagrodzeń i świadczeń socjalnych Rady Dialogu Społecznego, na którym dyskutowano o wykonaniu ustawy budżetowej za 2016 rok i uszczelnieniu systemu podatkowego.

przeczytaj

Rada Dialogu Społecznego będzie negocjować płacę minimalną

Do 15 czerwca rząd przedstawi Radzie Dialogu Społecznego do negocjacji swoją propozycję w sprawie wysokości przyszłorocznej płacy minimalnej. Jan Guz z OPZZ twierdzi , że płaca minimalna powinna wynosić 50 proc. przeciętnego wynagrodzenia. Jak mówi, sytuacja gospodarcza w Polsce jest dobra, bezrobocie na rekordowo niskim poziomie, PKB rośnie w szybkim tempie, więc wzrost płacy minimalnej musi być znaczący. Jeśli tak się nie stanie, to będą protesty - mówi przewodniczący związku. Dodaje, że na ulicę wyjdzie wiele grup zawodowych - z branży edukacji czy zdrowia.

przeczytaj

PGG: wielki dylemat, czyli (wygórowane?) oczekiwania i (nadal ponure) realia

We wtorek 13 czerwca minister energii Krzysztof Tchórzewski ma się spotkać z zarządem Polskiej Grupy Górniczej i przedstawicielami związków zawodowych funkcjonujących w tej spółce. Niektórzy wskazują, że jest to typowe spotkanie robocze, inni z kolei twierdzą, że okoliczności tego spotkania są ponadstandardowe, gdyż w spółce robi się coraz goręcej w zakresie problematyki płac. Raczej trudno się z tymi drugimi nie zgodzić.

przeczytaj

Służba zdrowia nadal marnie opłacana. Przez Sejm w dwa dni przeszła ustawa zamrażająca płace

Walczące od dawna o podwyżki w ochronie zdrowia Porozumienie Zawodów Medycznych (PZM) zebrało 250 tys. podpisów pod obywatelskim projektem ustawy o minimalnych wynagrodzeniach. 36 godzin - tyle wystarczyło rządzącym, żeby skutecznie przeforsować w Sejmie projekt ustawy, na który nie godzi się niemal całe środowisko medyczne.

przeczytaj

Gorący tydzień w Tesco. Rozmowy o zwolnieniach i płacach oraz pikiety

12 czerwca we Wrocławiu odbędą się rozmowy związków zawodowych z zarządem Tesco Polska. Dotyczyć one mają zwolnień grupowych w związku z decyzją o zamknięciu do września br. dziewięciu sklepów tej sieci handlowej. Drugi temat natomiast ma obejmować kwestię podwyżek płac. Organizacje związkowe od połowy maja br. są w sporze zbiorowym Tesco.

przeczytaj

Związkowcy: wniesiemy apelację od decyzji sądu ws. outsourcingu w TVP

Związek zawodowy Wizja zdecydował, że złoży apelację od decyzji Sądu Okręgowego w Warszawie, który oddalił pozew związkowców o uznanie za nieważną umowy dotyczącej przeniesienia 411 pracowników Telewizji Polskiej do firmy zewnętrznej LeasingTeam. Pozew o uznanie outsourcingu za nieważny Wizja złożyła w lutym 2015 roku.

przeczytaj