0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Biuletyn
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

Warszawa: posiedzenie Rady OPZZ, posiedzenie Rady OPZZ Branży "Przemysł"

Niższe składki dla rozpoczynających działalność gospodarczą i waloryzacja emerytur

26 września bieżącego roku odbyło się posiedzenie Zespołu problemowego ds. ubezpieczeń społecznych RDS, na którym omówiono projekt ustawy o zmianie ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych, formułę waloryzacji rent i emerytur oraz kontynuowano dyskusję o emeryturach pomostowych.

przeczytaj

Pracownicy PKN Orlen chcą udziału w rekordowych zyskach: po 1,5-2 tys. zł dla każdego

Pismo w tej sprawie do prezesa PKN Orlen Wojciecha Jasińskiego skierowały w ubiegłym tygodniu trzy reprezentatywne centrale: działająca w Orlenie "Solidarność", Międzyzakładowy Związek Zawodowy Pracowników Ruchu Ciągłego i działający pod egidą OPZZ Międzyzakładowy Branżowy Związek Zawodowy (MBZZ). - Byłoby bardzo miłe, gdyby pracodawca przychylił się do naszej propozycji - mówi Ryszard Maliszewski, przewodniczący MBZZ. - Nie wymagamy, żeby to było teraz, zaraz. Chętnie usiądziemy do stołu, porozmawiamy, policzymy - deklaruje Maliszewski.

przeczytaj

Związkowcy mieli być dyskryminowani. Kontrola PIP w Straży Miejskiej w Kędzierzynie-Koźlu

Strażnicy miejscy z Kędzierzyna-Koźla skarżą się na dyskryminację w pracy. - Jako Samorządowy Związek Zawodowy Straży Miejskiej w Kędzierzynie-Koźlu, działający jako partner OPZZ, złożyliśmy zawiadomienie do Państwowej Inspekcji Pracy odnośnie utrudniania działalności związkowej i dyskryminacji związkowców - mówił Wojciech Rajchel, przewodnicy związku.

przeczytaj

Komunikacja w Gdyni. Albo podwyżki albo strajk kierowców

- Jeśli nie dogadamy się w sprawie podwyżek płac, może zrobić się gorąco i dojdzie do protestów - zapowiada Stanisław Taube, członek zarządu związków zawodowych PrzedsiębiorstwKomunikacji Miejskiej. - Władze Gdyni zamierzają wydać setki milionów złotych na nowe autobusy i trolejbusy, jednak jak tak dalej pójdzie, to nie będzie miał kto nimi kierować.

przeczytaj

Tramwaje przestaną kursować od poniedziałku. Zaostrza się spór o podwyżki


O tej decyzji poinformował Roman Kluczyk, przewodniczący Okręgu Północnego Związku Zawodowego Pracowników Komunikacji Miejskiej. — W poniedziałek, 2 października, od godziny 4 rano żadne wagony tramwajowe nie wyjadą z zajezdni na swoje trasy. Dopóki nie znajdziemy konsensusu, żeby porozmawiać o podwyżkach dla motorniczych tramwajów, strajk będzie trwał aż do odwołania — zapowiada Roman Kluczyk.

przeczytaj

Obniżenie wieku emerytalnego. Już 176 tys. wniosków o emerytury

- Ponad 176 tys. 250 osób złożyło do 25 września swoje pierwsze wnioski o emeryturę - poinformowała w środę minister pracy Elżbieta Rafalska. 1 października wchodzą w życie przepisy przywracające wiek emerytalny: 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn.

przeczytaj

Powstał Zespół ds. spójności SOR i Agendy rozwojowej ONZ 2030

Ruszyły prace Zespołu do spraw spójności Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju do 2020 (SOR) z Agendą rozwojową ONZ 2030 i jej Celami Zrównoważonego Rozwoju. Zespół będzie działać w Ministerstwie Rozwoju jako forum współpracy administracji ze stroną społeczną a OPZZ został zaproszony do udziału w nim.

przeczytaj

Budżet bez dobrej zmiany

Piotr Szumlewicz: - Miało być solidarnie, rozwojowo, korzystnie dla biednych, chorych i wykluczonych. Miał być socjalny zwrot po latach liberalnych rządów Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego. Niestety budżet państwa na 2018 rok przygotowany przez rząd Beaty Szydło rozczarowuje.

przeczytaj

Ławnik

Cezary Żurawski: W projektach dotyczących reformy sądownictwa pojawia się idea zwiększenia roli suwerena w ocenie funkcjonowania wymiaru sprawiedliwości a szczególnie pracy sędziów. (…) W propozycjach przedstawionych przez prezydenta udział ławników w orzecznictwie sądowym ma sięgać aż do szczebla Sądu Najwyższego. Zmiana ma także dotyczyć sposobu powoływania ławników.

przeczytaj