0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

Płaca minimalna w 2019. Rząd: 150+, OPZZ: 50% przeciętnej

Na najbliższym posiedzeniu Rady Ministrów, Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej zaproponuje podniesienie minimalnej płacy w 2019 r. do 2250 zł, a stawki godzinowej – do 14,70 zł. Według resortu pracy minimalna pensja stanowiłaby ok. 47 proc. tej przeciętnej. Taka relacja nie satysfakcjonuje OPZZ.

przeczytaj

Łódź: Wybory w GE Power Controls S.A.

7 czerwca 2018 odbyła się konferencja Sprawozdawczo-wyborcza NSZZ Metalowcy Pracowników GE Power Controls S.A. w Łodzi. Delegaci podsumowali mijającą kadencję, wybrali 9 osobowy Zarząd Związku oraz 3 osobową Komisje Rewizyjną. Przewodnictwo Związku na kolejne 4 lata delegaci powierzyli kol. Annie Kowalskiej.

przeczytaj

Czy 218 samolotów Air France zostanie na lotniskach?

Związki zawodowe Air France wezwały do kolejnego strajku. Samoloty mają zostać na lotniskach między 23 a 26 czerwca. Będzie to kolejne wstrzymanie lotów po tegorocznych akcjach protestacyjnych z kwietniu i maju.

przeczytaj

Opinie i analizy

Zespół RDS o kryteriach dochodowych

Rok 2018 jest tym szczególnym, w którym Rada Dialogu Społecznego uzgadnia wspólnie ze stroną rządową wysokości kryteriów dochodowych w pomocy społecznej i świadczeniach rodzinnych. Stąd w dniu 7 czerwca br. odbyło się posiedzenie Zespołu problemowego ds. budżetu, wynagrodzeń i świadczeń socjalnych Rady Dialogu Społecznego, poświęcone próbie wypracowania stanowiska Zespołu w tej sprawie.

przeczytaj

W mediach

Wołamy: rządzie, obudź się!

- Za chwilę mogą wyjść na ulicę nauczyciele, służba zdrowia… A Rada Dialogu Społecznego to tylko szyld- Jan Guz – przewodniczący Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych w rozmowie z Jerzym Domańskim i Robertem Walenciakiem w Tygodniku „Przegląd”.

przeczytaj