0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Biuletyn
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

List prezesa ZNP do pracowników oświaty

Sławomir Broniarz: - Stoimy przed ogromnym wyzwaniem zawodowym i obywatelskim: ostatniego dnia marca odbędzie się w całej Polsce strajk pracowników oświaty. Zawsze z uznaniem patrzyliśmy na inne grupy zawodowe, protestujące w tej formie: górników, pielęgniarki, lekarzy. Walczmy teraz o nasze prawa, bo nikt inny za nas tego nie zrobi!

przeczytaj

Podwyżki dla nauczycieli kosztem dodatku? ZNP sceptyczne

Na posiedzeniu zespołu do spraw statusu zawodowego pracowników oświaty z udziałem członków resortu edukacji zapowiedziano, że nauczyciele mają dostać podwyżki w wysokości kilkuset złotych, jeśli ich wynagrodzenia zostaną powiązane ze średnią krajową. Realna to propozycja?

przeczytaj

Braknie pieniędzy na wypłatę emerytur. Ile?

W 2018 r. może zabraknąć nawet 63 mld złotych może zabraknąć na wypłaty emerytur. Tak wynika z prognoz Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, które trafiły w piątek na biurko premier Beaty Szydło.

przeczytaj

Giedrojć: inspektor pomoże firmie naprawić błędy

- Wyciągamy rękę do przedsiębiorców. Będzie mniej kar, przy pierwszej wizycie w firmie nie będzie ich w ogóle. Inspektor pracy najpierw doradzi firmie, jak ma działać w zgodzie z prawem, i jedynie wskaże uchybienia – mówi główny inspektor pracy.

przeczytaj

Czy kraje UE stać na kompromis ws. pracowników delegowanych?

Zgłoszony przez Komisję Europejską 8 marca 2016 r. projekt nowelizacji dyrektywy unijnej o delegowaniu pracowników (2014/67/UE) podzielił na pół Unię Europejską. Nie tylko dlatego że Komisja podjęła taką decyzję, nim kraje miały obowiązek wdrożyć jej przepisy (do czerwca 2016 r.), ale także ze względu na jej treść.

przeczytaj

Żonglowanie ciężarnymi. Agencje mogą obejść przepisy

Kobiety, które obecnie pracują za pośrednictwem agencji zatrudnienia, mogą nie skorzystać z nowego prawa do przedłużenia umowy do dnia porodu. Taki może być efekt poprawki wprowadzonej przez posłów PiS do rządowego projektu nowelizacji ustawy o zatrudnianiu pracowników tymczasowych. – Nieuczciwe agencje mogą podejmować działania, które pozwolą im ograniczyć ryzyko zatrudniania ciężarnych – mówi Paweł Śmigielski z Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych.

przeczytaj

Cena sukcesów "Solidarności". Scena związkowa jak polityczna: głosujesz na PiS? Migrujesz do "S"

– „Solidarność” nie ma dziś potrzeby protestować (...). Myśmy się nachodzili przez osiem lat – mówił szef NSZZ „Solidarność” Piotr Duda w lipcu ubiegłego roku na antenie TVP Info. W kolejnych miesiącach związek okazywał rządowi PiS rosnącą lojalność.

przeczytaj