0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

Oddaliśmy hołd bohaterom tajnego nauczania 1939-1945

3 września 2018 delegacja OPZZ złożyła kwiaty pod pomnikiem Tajnej Organizacji Nauczycielskiej. Obejrzyjrelację.

Rząd wypycha nas na ulice
Rząd wypycha nas na ulice – mówili w Gdańsku związkowcy, podczas dyskusji z dziennikarzami. Jak tę sytuację zmienić? Być może na to pytanie uda się znaleźć odpowiedź po zrealizowaniu unijnego projektu: „Partycypacja przedstawicieli związków zawodowych i organizacji pozarządowych w procesie stanowienia prawa”. Przeczytaj.

STANOWISKO ZWIĄZKU ZAWODOWEGO „BUDOWLANI” W SPRAWIE SYTUACJI POLSKIEGO SEKTORA BUDOWLANEGO W 2018 ROKU
Związek Zawodowy "Budowlani" z niepokojem obserwuje dynamikę zmian w polskim budownictwie w ubiegłym i bieżącym roku. Wciąż utrzymuje się wysoki poziom inwestycji w budownictwie, zarówno w sektorze publicznym jak i prywatnym i wysoki poziom produkcji budowlano-montażowej. Przeczytaj.

EKES opiniuje strategię UE na rzecz młodzieży.
5 września br. odbyło się kolejne posiedzenie grupy analitycznej Europejskiego Komitetu Ekonomiczno- Społecznego (EKES) przygotowującej opinię w sprawie projektu Komisji Europejskiej dotyczącej nowej strategii na rzecz młodzieży na lata 2019- 2017. Przeczytaj.

EKES opiniuje propozycję dotycząca Funduszu Azylu i Emigracji
W dni 31 sierpnia odbyło się posiedzenie grupy analitycznej Europejskiego Komitetu Ekonomiczno- Społeczny (EKES), zajmującej się przygotowaniem opinii w sprawie propozycji utworzenia Funduszu Azylu i Emigracji. Członkiem grupy jest Adam Rogalewski, członek EKES-u oraz radca ds. międzynarodowych OPZZ. Przeczytaj.

Opinie i analizy

Bez porozumienia w RDS w sprawie projektu budżetu na 2019 r.
W CPS Dialog 4 września br. odbyło się posiedzenie Zespołu problemowego RDS ds. budżetu, wynagrodzeń i świadczeń socjalnych. Zespół dyskutował o projekcie budżetu państwa na rok 2019 w celu ewentualnego wypracowania wspólnego stanowiska związków zawodowych i organizacji pracodawców RDS w sprawie tego projektu. Przeczytaj.

Strona społeczna przyjęła stanowisko w sprawie zabezpieczenia przez Ministerstwo Finansów w projekcie budżetu na 2019 r. środków finansowych na stworzenie rejestrów medycznych
Na posiedzeniu w dniu 3 września br. Trójstronnego Zespołu do Spraw Ochrony Zdrowia przyjęte zostało Stanowisko z dnia 3 września 2018 r. strony pracowników i strony pracodawców Trójstronnego Zespołu do Spraw Ochrony Zdrowia w sprawie zabezpieczenia przez Ministerstwo Finansów w projekcie budżetu na 2019 r. środków finansowych na stworzenie rejestrów medycznych. Przeczytaj.

OPZZ w mediach

Tak czy nie - Koszty życia w Polsce są za drogie?
5 września 2018. Według raportu Krajowego Rejestru Długów ponad 70 proc. Polaków jest zdania, że koszty życia w kraju są wysokie lub bardzo wysokie. Na ten temat w programie "Tak czy Nie" rozmawiali Cezary Kaźmierczak, Prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców i Jan Guz, przewodniczący Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych. Obejrzyj.

"Bilans". Obietnice premiera pod lupą ekspertów

O wzroście płacy minimalnej rozmawiali Piotr Ostrowski, wiceprzewodniczący OPZZ i Wojciech Warski, wiceprezes Business Centre Club. Obejrzyj.

Radzikowski: Rząd wypycha nas na ulicę!

Premier Mateusz Morawiecki od kilku tygodni jeździ po Polsce i spotyka się z wyborcami. Chcemy go odciążyć i tym razem wyborcy przyjadą do niego – mówi Andrzej Radzikowski, wiceprzewodniczący OPZZ. Posłuchaj.

Rząd wypycha nas na ulice – mówili w Gdańsku związkowcy, podczas dyskusji z dziennikarzami.

Powinniśmy przeprosić za Sejm. Tam zasiadają nasi byli uczniowie… - mówi były poseł, były wiceminister edukacji, nauczyciel. Przeczytaj.