0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Biuletyn
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

Konferencja EKZZ w Rzymie

- Musimy dążyć do zawierania ogólnoeuropejskich układów zbiorowych pracy obejmujących międzynarodowe firmy działające w Unii Europejskiej i ustalające wspólne wskaźniki wynagrodzeń oraz zasady prowadzenia negocjacji – mówił przewodniczący OPZZ, Jan Guz.

przeczytaj

Pracownicy ZUS czekają na podwyżki

– Do końca tygodnia zaplanowane są spotkania organizacji zakładowych w sprawie dalszych działań. Dopiero w przyszłym tygodniu chcemy rozmawiać z pracodawcą. Od jej efektów uzależniamy dalsze nasze kroki. Nic nie jest przesądzone – tłumaczy Beata Wójcik, przewodnicząca Związku Zawodowego Pracowników ZUS.

przeczytaj

Związkowcy w PGG poirytowani i zniecierpliwieni, chcą spotkania z zarządem 5 czerwca

- Chcemy rozpoczęcia rozmów w sprawie podwyżek wynagrodzeń, domagamy się również waloryzacji posiłków profilaktycznych o 4 zł - zaznacza jeden ze związkowców. - Zarząd zaproponował nam spotkanie w tych tematach 9 czerwca, ale my chcemy się spotkać wcześniej. Nasza propozycja to 5 czerwca. Nie godzimy się na dalsze odwlekanie tych istotnych spraw w czasie.

przeczytaj

Celnicy protestowali przed siedzibą Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie

- Jestem celnikiem od 10 lat, chcą mi zmienić umowę, która jest dla mnie niekorzystna, nie mogę się na to zgodzić - mówi jeden z protestujących. - Dlatego tutaj jestem. Mówili przed zmianami, że nikt nie straci pracy i nikomu nie obniżą poborów, a tak nie jest.

przeczytaj

Motorniczy z Elbląga żądają podwyżek płac. "To się nam należy"

Roman Kluczyk z Zakładowych Związków Zawodowych wyjaśnia, że średnio motorniczy zarabia w Elblągu 2 i pół tysiąca "na rękę". - Mamy powierzony sprzęt dużej wartości. Pracujemy na rzecz społeczności elbląskiej. Chcemy oflagowaniem powiedzieć elblążanom, ze mamy problem z płacami. Pracujemy we wszystkie dni tygodnia, dlatego ten dodatek i ta podwyżka nam się, jak najbardziej należy - mówi Kluczyk.

przeczytaj

Dramat polskich emerytów! Muszą pożyczać, żeby przeżyć

W spirali zadłużenia znalazł się pan Jerzy Myrcha (71 l.), emeryt ze Stoczka Wiśniewskiego koło Siedlec. - Przepracowałem ponad 43 lata i myślałem, że na starość będę się cieszył życiem. Ale pomyliłem się, bo teraz nie mogę związać końca z końcem. Muszę się zapożyczać, by dożyć do kolejnej emerytury - żali się Jerzy Myrcha.

przeczytaj

Rada Głównego Inspektora Pracy ds. Bezpieczeństwa Pracy w Budownictwie powołana

Na inauguracyjnym posiedzeniu Rada omówiła problemy i wnioski wynikające z kontroli wypłacania minimalnej stawki godzinowej dla umów zleceń, prawidłowości zawierania umów o pracę u wykonawców i podwykonawców zamówień publicznych na usługi lub roboty budowlane, przestrzegania przepisów przy robotach budowlanych i wypadków w pracy w budownictwie.

przeczytaj

Nowe przepisy górnicze

Z początkiem lipca br. mają wejść w życie nowe przepisy górnicze w zakresie rozporządzeń ME w spr. szczegółowych wymagań dotyczących prowadzenia ruchu podziemnych zakładów górniczych.

przeczytaj

Polacy w Wielkiej Brytanii, a Brexit - wyniki ankiety

Polski Uniwersytet na Obczyźnie w Londynie oraz Stowarzyszenie Młodej Polskiej Emigracji z siedzibą w Warszawie, w ramach realizacji projektu wspierającego Młodą Polską Emigrację w Wielkiej Brytanii, przeprowadziły szerokie badanie ankietowe. Jego celem było przeanalizowanie skutków Brexitu i wpływu procesów z tym zjawiskiem związanych na Młodą Polską Emigrację - czyli osoby z obywatelstwem polskim, które po 1 maja 2004 roku wyjechały z Polski i przebywały w Wielkiej Brytanii co najmniej 6 miesięcy.

przeczytaj