0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

Zjednoczenie pracowników sektora poligraficznego w Polsce!

Przedstawiciele związków zawodowych sektora poligraficznego w Polsce przez dwa dni debatowali o przyszłości swojej branży. Wyłonienie wspólnych obszarów problemowych oraz różnic w poszczególnych zakładach pracy dało spójny obraz warunków pracy praktycznie na terenie całego kraju. Mimo tego, że zakłady pracy znajdują się w różnych regionach Polski udało się stworzyć obraz wspólnych problemów sektorowych.

przeczytaj

Grecja: Strajkowali strażnicy muzealni

Związek zawodowy strażników muzealnych rozpoczął 24-godzinny strajk ostrzegawczy.W piątek, 2 marca, Akropol, muzea i inne atrakcje archeologiczne w Atenach oraz na Krecie były zamknięte.

przeczytaj

Opinie i analizy

Spadek stopy bezrobocia w Unii Europejskiej

Eurostat przedstawił dane na temat bezrobocia w Unii Europejskiej w styczniu bieżącego roku. Zgodnie z nimi bezrobocie w UE-28 spadło z 8,1% w styczniu 2017 roku do 7,3% w styczniu 2018 roku. W grudniu ubiegłego roku stopa bezrobocia również wynosiła 7,3%. W strefie euro poziom bezrobocia w styczniu 2018 roku wynosił 8,6%, a rok wcześniej 9,6%.

przeczytaj

W mediach

Podwyżki w służbie zdrowia dzielą środowisko

Resort zdrowia zamierza rozszerzyć ustawę o minimalnych wynagrodzeniach na kolejne grupy zawodowe. W uzasadnieniu projektu nowelizacji zapisano, że nie będzie ona skutkowała w tym roku przekazaniem podmiotom leczniczym dodatkowych pieniędzy z budżetu czy Narodowego Funduszu Zdrowia. – Dlatego jednym z naszych postulatów w związku z projektem jest wskazanie źródeł finansowania, bo w tym momencie to jest podbieranie pieniędzy, które są w jednym worku, m.in. na świadczenia. Skończyły się czasy, kiedy fundusz wynagrodzeń był odrębną pozycją w budżecie. Dziś jak się weźmie na jedno, to brakuje na drugie – mówi Urszula Michalska z OPZZ, z zespołu Rady Dialogu Społecznego, który pracuje nad projektem.

przeczytaj

Związkowcy biorą się za waloryzację rent i emerytur

- Waloryzacja to zadośćuczynienie za inflację, i musi ona dawać ludziom gwarancje lepszego bytu z roku na rok. Okazuje się, że ona nie jest sprawiedliwa, bo tym, którzy mają wyższe świadczenia daje więcej, a tym, którzy mają niższe świadczenia, daje mniej. Rozwarstwienie jest bardzo duże, dlatego rząd musi się zastanowić jak pomóc ludziom, którzy dużo pracowali, a mają niskie świadczenie – podkreśla Wiesława Taranowska, wiceprzewodnicząca OPZZ.

przeczytaj