0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

D z i s i a j:

- posiedzenie Rady Branży OPZZ "Przemysł Odzieżowy i Skórzany”;

- Spotkanie Młodych Metalowców

Nie będzie plenarnego posiedzenia RDS ws. ochrony zdrowia

Taką decyzję przekazał Przewodniczący Rady Dialogu Społecznego Piotr Duda w odpowiedzi na wniosek strony społecznej - pracowników i pracodawców - branżowego Trójstronnego Zespołu ds. Ochrony Zdrowia.

przeczytaj

Potrzeba uregulowania warunków pracy opiekunek 24 godziny na dobę na szczeblu europejskim

Europejskie centrale związkowe - UNI Europa (Belgia), Unia (Szwajcaria), OPZZ (Polska), PICUM (Belgia), z zadowoleniem przyjmują opinię Europejskiego Komitetu Ekonomiczno-Społecznego (EKES) w sprawie praw opiekunek 24 godziny na dobę, przyjętą na sesji plenarnej 21 września 2016 roku w Brukseli. Opinia ta jest pierwszym dokumentem na szczeblu europejskim odnoszącym się do kwestii nieuregulowanych warunków pracy opiekunek 24 godziny na dobę.

przeczytaj

Przed protestem służby zdrowia minister zaprasza PZM na rozmowy

Przedstawiciele Porozumienia Zawodów Medycznych zostali zaproszeni przez ministra zdrowia Konstantego Radziwiłła na spotkanie poświęcone sprawom pracowników medycznych i postulatom zgłaszanym przez PZM. Spotkanie zaplanowano na 23 września, na godzinę 12:30 w Centrum Dialogu Społecznego w Warszawie. Natomiast w sobotę (24 września) zapowiadany jest w stolicy protest pracowników służby zdrowia.

przeczytaj

Służba zdrowia pod napięciem. Manifestacja pielęgniarek 24 września. Jesień będzie gorąca

Plan reform „uzdrawiających” może nie wystarczyć, by uspokoić sytuację w służbie zdrowia. Gigantyczna manifestacja pracowników służby zdrowia ma przejść ulicami Warszawy 24 września.

przeczytaj

W Polskiej Grupie Górniczej 5 kopalń i 11 różnych regulaminów świadczeń socjalnych


Polska Grupa Górnicza ma tylko pięć kopalń i aż 11 regulaminów dotyczących finansowania świadczeń socjalnych. Górnicy czują to w kieszeni.


przeczytaj

Ustawa o KAS pozbawi pracy celników

W środę (21 września) w Sejmie rozpoczęły się prace nad projektem ustawy o Krajowej Administracji Skarbowej, która ma skonsolidować obecną służbę celną i skarbową oraz urzędy kontroli skarbowej. Zmian obawiają się celnicy, którzy chcą wyłączenia Służby Celnej; w efekcie ich protestów na czas wakacji prace nad projektem zawieszono. - Jednym z celów ustawy o Krajowej Administracji Skarbowej jest pozbawienie pracy celników, którzy posiadają dobre przygotowanie - uważa Mieczysław Kasprzak (PSL).

przeczytaj

Związki zawodowe odrzuciły wszystkie propozycje pracodawców dotyczące pracy tymczasowej

Podczas dzisiejszego spotkania zespołu prawa pracy Rady Dialogu Społecznego w sprawie regulacji rynku pracy tymczasowej, związki zawodowe zaprzepaściły szansę na wypracowanie zrównoważonych rozwiązań w tym zakresie – uważają Polskie Forum HR i Konfederacja Lewiatan. Głównymi elementami spotkania były dwie kwestie: określenie maksymalnego okresu zatrudnienia pracownika tymczasowego oraz wydłużenia umów z kobietami w ciąży do dnia porodu.

przeczytaj