0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Biuletyn
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

Zakaz zwalniania i dodatki: 4 uprawnienia pracownika 50+

Pracownika po 50. roku życia obejmuje ochrona stosunku pracy, w pewnych wypadkach otrzyma też wyższy zasiłek chorobowy niż pozostali zatrudnieni.

Przeczytaj

RDS rozpoczęła przegląd systemu emerytalnego. Najważniejsze kwestie: waloryzacja i nabycie prawa do emerytury

Rada Dialogu Społecznego rozpoczęła dyskusję nad najważniejszymi kwestiami dotyczącymi nabycia prawa do emerytury i zasadami waloryzacji – poinformowało w poniedziałek MRPiPS. Resort na ten rok zapowiada przegląd systemu emerytalnego.

Przeczytaj

Zleceniobiorcy i stażyści będą mogli zakładać związki zawodowe

Nowelizacja ustawy o związkach zawodowych, którą opracowało Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej zakłada objęcie prawem tworzenia i wstępowania do organizacji związkowych m.in. zleceniobiorców i usługodawców - poinformowało w poniedziałek MRPIP.

Przeczytaj

InPost sprzedał swoją spółkę córkę. Ta zwalnia pracowników i nie płaci pensji

Na kilka dni przed wypłaceniem pensji InPost za 10 tys. zł sprzedał swoją spółkę-córkę Bezpieczny List. Zatrudnionych jest w niej co najmniej 1200 osób. Listonosze od nowego właściciela pieniędzy nie dostają. Zamiast tego otrzymują wypowiedzenia. Właściciel InPostu Rafał Brzoska tłumaczy, że choć poprosi kupującego o wyjaśnienia, to on ze swoimi byłymi pracownikami nie ma już nic wspólnego.

Przeczytaj

Rekord deficytu w projekcie budżetu. Dziura wielka jak w całych latach 90.

Nie będzie niższego VAT od przyszłego roku. Tak wynika z projektu budżetu przygotowanego przez Ministerstwo Finansów. Program 500+, przywrócenie wieku emerytalnego i inne nowe wydatki powodują, że rząd nie tylko wycofuje się z cięcia najważniejszego podatku, ale zarazem ogłasza rekordową dziurę budżetową w historii. Trzyprocentowy próg deficytu finansów publicznych mają ratować samorządy.

Przeczytaj

Związkowa i socjaldemokratyczna młodzież: „Razem możemy więcej!”

Już po raz czwarty młodzież związkowa i socjaldemokratyczna uczestniczyła w Szkole Letniej „Razem możemy więcej” organizowanej przez Ośrodek Myśli Społecznej im. F. Lassalle’a i Fundację im. F. Eberta.

Przeczytaj

Masówka w kopalni Wujek Ruch Śląsk. Górnicy boją się likwidacji

W poniedziałek w rudzkiej kopalni Wujek Ruch Śląsk odbyła się masówka. Górnicy obawiają się, że Katowicki Holding Węglowy przygotowuje się do zamknięcia kopalni. We wtorek związkowcy mają się spotkać w tej sprawie z zarządem koncernu węglowego.

Przeczytaj

Ochrona, minimalna stawka godzinowa: Miejsca pracy da się uratować?

Od 2017 roku za godzinę pracy nie wolno będzie płacić mniej niż 12 zł. Po waloryzacji będzie to około 13 zł. Jak bardzo wpłynie to na zatrudnienie w branży ochroniarskiej?

Przeczytaj

Polski rynek pracy wymaga nowych, elastycznych rozwiązań

Zmiany na rynku pracy powinny być wprowadzane teraz, kiedy sytuacja jest najlepsza. - Czyli kiedy bezrobocie spada i osiąga historyczne minima - mówi dr Grzegorz Baczewski z Konfederacji Lewiatan, autor opracowania "Rekomendacje na rzecz poprawy funkcjonowania rynku pracy w Polsce".

Przeczytaj