0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Biuletyn
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

Przewodniczący Jan Guz o bieżącej pracy związkowej

Zapraszamy do obejrzenia Przewodniczącego Jana Guza w rozmowie z redaktorem Jackiem Żakowskim na temat bieżącej działalności związkowej i sytuacji społeczno- gospodarczej w Polsce.

zobacz

Zarząd PGG: Nie będzie podwyżek. Związkowcy: Spór zbiorowy!

Nie będzie podwyżek w Polskiej Grupie Górniczej. Przypomnijmy: strona społeczna domaga się wzrostu wynagrodzeń o średnio 10 procent. Spółka nie zgodziła się na podwyżki, zaprosiła jednak przedstawicieli związków zawodowych na rozmowy, które odbędą się 26 marca.

przeczytaj

Opinie i analizy

Oceniamy dokument KE „Sprawozdanie krajowe – Polska 2018”

W siedzibie Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Warszawie odbyła się debata na temat opublikowanego dwa dni wcześniej raportu Komisji Europejskiej pt. „Sprawozdanie krajowe - Polska 2018” (Country Report Poland 2018). W spotkaniu uczestniczył ekspert OPZZ, Norbert Kusiak. Sprawozdania krajowe służby Komisji przedstawiły także dla pozostałych krajów członkowskich Unii Europejskiej, z wyjątkiem Grecji.

przeczytaj

W mediach

Składka emerytalna płacona od każdej złotówki

W 2020 r. 662 tys. osób będzie pobierać świadczenia z tytułu obniżenia wieku emerytalnego. Będzie to kosztować FUS ponad 15 mld zł. – Szacunki dotyczące związanych z tym wysokich kosztów dotyczą 2020 r. Dzisiaj trudno jest powiedzieć, czy tak pesymistyczne prognozy się spełnią. Tym bardziej że ostatni rok dla FUS można uznać za udany – zauważa Bogdan Grzybowski, dyrektor wydziału polityki społecznej OPZZ, członek Rady Nadzorczej ZUS.

przeczytaj

Ostatnie głosowania w Komisji Kodyfikacyjnej Prawa Pracy

Komisja Kodyfikacyjna Prawa Pracy ma dziś (14.03) przegłosować ostateczne rozwiązania dotyczące zmian w Kodeksie Pracy. Komisja przygotowała propozycje dwóch kodeksów - zbiorowego oraz indywidualnego prawa pracy. Jak zaznaczył członek Komisji profesor Jacek Męcina, zaproponowane rozwiązania przewidują między innymi większą elastyczność pracy.

przeczytaj

Brak szkolnictwa zawodowego urósł do rangi problemu rynku pracy

Rynek fachowca średniego i podstawowego szczebla jest faktem w przeważającej części kraju. W ich pozyskaniu pracodawcy mają do dyspozycji wzrost płac lub zatrudnianie obcokrajowców. Niestety, w umiarkowanym stopniu w rozładowaniu problemu pomaga państwo, a do ultraważnej sprawy urósł brak rozwoju szkolnictwa zawodowego.

przeczytaj

KGHM szuka prezesa. Roczna pensja to ponad milion złotych

Kto może ubiegać się o stanowisko prezesa? Standardowe zapisy to konieczność posiadania wykształcenia wyższego, co najmniej 3-letnie doświadczenie na stanowiskach kierowniczych lub samodzielnych i operacyjna znajomość języka angielskiego (znajomość innych będzie atutem). Kto nie może być prezesem miedziowego potentata? Ze startu w konkursie wyłączone zostały osoby, które pełnią funkcję społecznego współpracownika, lub są zatrudnione w biurze poselskim, senatorskim, poselsko-senatorskim lub biurze posła do Parlamentu Europejskiego. Nie może być kandydatem członek szefostwa partii, a precyzyjnie organu partii politycznej reprezentującego ją na zewnątrz oraz uprawnionego do zaciągania zobowiązań.

przeczytaj