0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Biuletyn
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

Oświadczenie Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych z dnia
11 września 2018 roku w sprawie decyzji Rady Ministrów dotyczącej wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę w 2019 roku

OPZZ negatywnie ocenia decyzję Rady Ministrów dotyczącą wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę w roku 2019. Wzrost płacy minimalnej od 1 stycznia 2019 roku o 7,1% do poziomu 2250 zł brutto (tj. 1634 zł netto) i minimalnej stawki godzinowej za pracę do poziomu 14,70 zł nie jest odpowiedzią na postulat OPZZ, aby minimalne wynagrodzenie w przyszłym roku zwiększyło się do co najmniej 2383 zł brutto (1727 zł netto) i 15,50 zł za godzinę pracy. To zła decyzja, która stoi w sprzeczności z rządową Strategią na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju i utrudni jej realizację.Przeczytaj

Informacja w sprawie korzystania przez OPZZ ze zniżek na stacjach paliw
W związku z artykułem „Lotos dba o lojalnych klientów, bo liczy na ich poparcie”, opublikowanym 3 września 2018 roku w gazecie „Dziennik Gazeta Prawna”, w którym jego autorka powołuje się na podpisaną przez Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych i Grupę Lotos S.A. umowę o współpracy, na mocy której OPZZ otrzymuje zniżki na paliwa oraz wybrane produkty na stacjach paliw Lotos, Biuro Prasowe OPZZ informuje, że OPZZ nie jest stroną takiej umowy. Przeczytaj.

Obradowało Prezydium Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych w dniu 11 września 2018 roku
11 września br. obradowało Prezydium Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych. W pierwszej części spotkania omówiono projekt opinii OPZZ do „Wstępnego projektu ustawy budżetowej na rok 2019”, w tym zagadnienia dotyczące wykorzystywania przez rząd niezgodnie z celami środków z Funduszu Pracy i Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych. Przeczytaj.

#MamDość – Weź udział w akcji i już dziś poprzyj ogólnopolski protest
22-go września 2018
Polki i Polacy zarabiają zbyt mało jednocześnie będąc w czołówce najdłużej pracujących w Europie. My mamy tego DOŚĆ a TY?? Jeżeli TAK to WESPRZYJ naszą akcję!! Udostępnij swoje zdjęcie z Haszem #MamDość Czym więcej nas tym lepiej a są nas miliony! Pokażmy rządzącym ze MAMY DOŚĆ niskich zarobków, że chcemy żyć godnie, na europejskim poziomie!! STOP dla niegodnych warunków pracy oraz niskich rent i emerytur!!!!!!!! Obejrzyj/Weź udział w akcji.

Obradowała WRDS w Opolu oraz Prezydium opolskiej RW OPZZ
Odbyło się XVII posiedzenie Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego w Opolu. W spotkaniu wzięli udział stali przedstawiciele OPZZ w WRDS: Przewodniczący Rady OPZZ Województwa Opolskiego Sebastian Koćwin, Wiceprzewodnicząca Rady Bożena Borys, Wiceprzewodniczący Rady Janusz Gużda, członek Prezydium Rady Dorota Pregel oraz Prezes Okręgu Opolskiego ZNP Wanda Sobiborowicz. Przeczytaj.

Opinie i analizy

Przegląd systemu emerytalnego na posiedzeniu zespołu ds. ubezpieczeń społecznych
W dniu 12 września 2018 r., na posiedzeniu Zespołu ds. ubezpieczeń społecznych Rady Dialogu Społecznego przeprowadzono dyskusję dotyczącą przeglądu systemu emerytalnego oraz projektu przygotowanego przez Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych - ustawy o zmianie ustawy o emeryturach pomostowych. Ze strony OPZZ udział w posiedzeniu wzięli Andrzej Radzikowski i Sławomir Łukasiewicz (członkowie zespołu) oraz Leszek Miętek i Bogdan Grzybowski (eksperci). Przeczytaj.

OPZZ w mediach

Czas na szybki wzrost wynagrodzeń!
Przewodniczący OPZZ Jan Guz w Polsat News rozmawiał o wysokości wynagrodzeń w Polsce oraz postulatach płacowych OPZZ. Obejrzyj.

Wynagrodzenia muszą rosnąć szybciej
Rządowe propozycje dotyczące podwyższenia płacy minimalnej i minimalnej stawki godzinowej w 2019 roku - to główny temat programu "Bilans" w TVN24 BiS, w którym udział wziął wiceprzewodniczący OPZZ Andrzej Radzikowski. Obejrzyj.

Płaca minimalna wyniesie 2250 zł. OPZZ krytykuje rząd, bo chciało co najmniej 2383 zł

OPZZ negatywnie oceniło decyzję rządu o podniesieniu płacy minimalnej do 2250 zł w 2019 roku. "To zła decyzja, która stoi w sprzeczności z rządową Strategią na rzecz odpowiedzialnego rozwoju i utrudni jej realizację" - oświadczyła centrala związkowa. Przeczytaj.

Podwyżka minimalnej stawki zaboli. Wzrost pensji to problem dla firm ochroniarskich i sprzątających

Obecna ekipa rządowa oddala Polskę od osiągnięcia przez płacę minimalną poziomu 50 proc. przeciętnego wynagrodzenia – dodaje OPZZ. Ich zdaniem podwyżka powinna być wyższa (proponują kwotę 2383 zł) ze względu na rosnącą wydajność pracy, dobrą kondycję ekonomiczną firm i znaczne oszczędności przedsiębiorców. OPZZ zarzuca też rządowi brak rozmów w sprawie podwyżek ze wszystkimi partnerami społecznymi. Przeczytaj.

Rynek pracy bez dobrej zmiany
Nie ma dobrej zmiany na rynku pracy. Wbrew propagandzie o radykalnej poprawie warunków pracy za rządów PiS, sytuacja wcale się nie poprawia. Biorąc zaś pod uwagę bardzo dobrą koniunkturę gospodarczą na całym świecie, ostatnie trzy lata można uznać za straconą szansę. Przeczytaj.